De temperatuur op 17 juni 1913 lag tussen 12,0 °C en 28,2 °C en was gemiddeld 19,6 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 februari » Pedro Lascuráin is gedurende minder dan een uur president van Mexico.
18 maart » Koning George I van Griekenland wordt vermoord.
24 maart » Het Nederlands elftal wint voor het eerst van Engeland. In Den Haag wordt het 2-1 door twee doelpunten van Huug de Groot.
28 mei » Drie Fransen bereiken met een ballon als eersten een hoogte van meer dan 10.000 meter.
24 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Rubio Ñú.
24 december » Groot spoorwegongeval bij Hooghalen.
Trouwdag 10 mei 1943
De temperatuur op 10 mei 1943 lag tussen 4,6 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 3,9 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
23 januari » Britse troepen veroveren Tripoli op de asmogendheden.
29 juli » NSB burgemeester Geert Bisschop van Schoonebeek wordt doodgeschoten door leden van het plaatselijk verzet.
17 augustus » Conferentie van Quebec begint.
3 september » Tweede Wereldoorlog: invasie van Italië door geallieerde troepen.
10 oktober » Enschede wordt gebombardeerd door Amerikaanse bommenwerpers die het op Vliegveld Twente hebben gemunt. Er vallen 151 doden en 104 zwaargewonden.
18 oktober » De schrijver A.M. de Jong wordt door Nederlandse SS'ers vermoord, een van de zgn. Silbertanne-acties.
Dag van overlijden 10 november 1994
De temperatuur op 10 november 1994 lag tussen 9,7 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 4,1 mm neerslag gedurende 8,6 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
15 mei » Pater Damiaan (Jozef De Veuster) wordt door paus Johannes Paulus II zalig verklaard.
26 augustus » In het pas geopende Abe Lenstra Stadion in Heerenveen trappen sc Heerenveen en FC Groningen het seizoen 1994/95 af. Het duel eindigt in een 2-0 overwinning voor de Friezen door treffers van Tom Sier en Erik Regtop.
28 september » De veerboot Estonia zinkt in de Oostzee, er zijn 852 slachtoffers. Slechts 137 opvarenden worden gered.
5 november » In Pretoria wordt de Zuid-Afrikaanse theoloog en kerkleider Johan Heyns vermoord; hij krijgt een kogel in het achterhoofd als hij met twee van zijn kleinkinderen in zijn huis zit te kaarten.
11 november » Legerofficieren in de Afrikaanse staat Gambia pogen het militaire bewind van luitenant Yahya Jammeh tevergeefs omver te werpen.
7 december » Het Mauritshuis in Den Haag koopt voor ongeveer tien miljoen gulden een schilderij van de 17de-eeuwse Nederlandse schilder Meindert Hobbema, getiteld Boslandschap.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I240970.php : benaderd 11 oktober 2026), "Albertus van der Kolk (1913-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.