13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
24 mei » Octrooiaanvraag van Thomas Edison op de elektrische spoorweg.
7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
Dag van overlijden 20 juni 1972
De temperatuur op 20 juni 1972 lag tussen 7,7 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (43%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
1 februari » Hewlett-Packard brengt de HP-35, de eerste wetenschappelijke elektronische zakrekenmachine, op de markt.
1 maart » Franz, de eerste film over het leven van Jacques Brel, gaat in Brussel in première.
15 juni » De 37-jarige Ulrike Meinhof, kopstuk van de Baader-Meinhof-groep, wordt aangehouden in Hannover, samen met de 27-jarige onderwijzer Gerhard Müller.
4 juli » Noord- en Zuid-Korea starten onderhandelingen met als uiteindelijke doel de hereniging van Korea.
1 augustus » André Spoor treedt op als enige hoofdredacteur van de nieuwe fusiekrant NRC Handelsblad.
5 november » De Amerikaanse schaker Bobby Fischer verslaat de Rus Boris Spasski in Reykjavik (IJsland) en wordt wereldkampioen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I239831.php : benaderd 15 oktober 2026), "Johannes Franciscus Kocx (1892-1972)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.