14 maart » De Nederlandse botanicus Hugo de Vries brengt de erfelijkheidswetten van Mendel opnieuw onder de aandacht.
2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
16 juli » Ray Ewry wint bij de Olympische Spelen in Parijs op één dag drie gouden medailles bij het springen uit stand. Dit zijn de eerste van in totaal tien medailles die hij bij verschillende Olympische Spelen zal winnen.
19 september » Butch Cassidy en de Sundance Kid plegen hun eerste overval.
9 december » Koningin Wilhelmina ontvangt president Kruger van de boerenrepubliek Transvaal.
14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
Dag van overlijden 11 februari 1972
De temperatuur op 11 februari 1972 lag tussen 1,6 °C en 6,7 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Er was 9,1 mm neerslag gedurende 7,3 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
3 mei » Verdediger Dick Schneider maakt zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal in de vriendschappelijke wedstrijd in Rotterdam tegen Peru (3-0). Doelpuntenmaker Jan Klijnjan (1-0) speelt zijn elfde en laatste interland voor Oranje.
18 juni » West-Duitsland wint in Brussel het EK voetbal door de Sovjet-Unie in de finale met 3-0 te verslaan.
1 augustus » André Spoor treedt op als enige hoofdredacteur van de nieuwe fusiekrant NRC Handelsblad.
25 september » De bevolking van Noorwegen stemt tegen lidmaatschap van de EEG.
7 december » Apollo 17 wordt gelanceerd. Dit is de laatste Apollo-missie naar de Maan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I238212.php : benaderd 15 oktober 2026), "Johannes Baptist Klaassen (1900-1972)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.