De temperatuur op 23 februari 1928 lag tussen -3,4 °C en 3,9 °C en was gemiddeld -0,2 °C. Er was 3,0 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
12 juni » Sanatorium Zonnestraal in Hilversum wordt geopend.
13 juli » Bij een mijngasontploffing in de Staatsmijn Hendrik in Limburg (Nederland) vallen dertien doden.
19 september » Steamboat Willie van Walt Disney, de eerste tekenfilm met geluid, wordt vertoond met daarin voor het eerst Mickey Mouse.
6 oktober » Chiang Kai-shek wordt president van Kwomintang-China.
21 oktober » Opening van het Stadio Sandro Cabassi in Carpi, Italië.
1 december » In Utrecht wordt het spoorwegmuseum geopend
Dag van overlijden 6 mei 2005
De temperatuur op 6 mei 2005 lag tussen 8,3 °C en 12,3 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 8,5 uur zonneschijn (56%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
26 januari » Driek van Wissen wordt uitgeroepen tot Dichter des Vaderlands.
14 februari » De website YouTube wordt gestart door Chad Hurley, Steve Chen en Jawed Karim.
13 mei » Benoeming van de Amerikaan William Levada tot prefect van de Congregatie voor de Geloofsleer van de Romeinse Curie als opvolger van Joseph Ratzinger.
9 september » In de Efteling vindt een ongeval plaats met de attractie Python.
18 september » Voor de vierde keer wint de Spanjaard Roberto Heras de Ronde van Spanje, overwinning die hem later dat jaar werd ontnomen wegens dopinggebruik maar hem in 2011 gerechtelijk toch weer werd toegekend.
19 november » Schaatser Joji Kato verbetert in Salt Lake City het wereldrecord van Hiroyasu Shimizu op de 500 meter (34,32 seconden) met een tijd van 34,30 seconden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I233466.php : benaderd 16 oktober 2026), "Cornelis Jacobus Bernardus Jespers (1928-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.