4 maart » William McKinley wordt beëdigd als 25e president van de Verenigde Staten
18 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Unión Española
12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
Dag van overlijden 2 augustus 1963
De temperatuur op 2 augustus 1963 lag tussen 10,2 °C en 28,7 °C en was gemiddeld 20,6 °C. Er was 6,9 uur zonneschijn (45%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
5 februari » Premier Youssouf Al-Abi in Algerije wordt vervolgd voor het achterhouden van staatsgeld, en krijgt levenslang.
11 juni » Inschrijving van de eerste twee zwarte studenten aan de University of Alabama wordt urenlang tegengehouden door gouverneur van Alabama George Wallace met de actie Stand in the Schoolhouse Door. Maar president John F. Kennedy heeft de Nationale Garde van de staat onder federaal gezag geplaatst, en laat deze de toegang vrijmaken.
24 juni » Demonstratie van de eerste videorecorder, in de studio's van de BBC.
30 juni » Kroning van Paus Paulus VI in Rome. Hij is de laatste paus die met een tiara is gekroond.
26 juli » Een hevige aardbeving treft de Zuidslavische stad Skopje.
18 september » In de Poolse stad Chorzów noteert het Stadion Śląski een recordaantal bezoekers (120.000) tijdens de Europa Cup-wedstrijd tussen Górnik Zabrze en FK Austria Wien.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I231427.php : benaderd 21 oktober 2026), "Carolus Maria Jansen (1897-1963)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.