De temperatuur op 2 augustus 1886 lag rond de 14,8 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
28 oktober » Het Vrijheidsbeeld in New York wordt ingehuldigd.
30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.
Dag van overlijden 8 januari 1985
De temperatuur op 8 januari 1985 lag tussen -18,3 °C en -4,0 °C en was gemiddeld -9,7 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (4%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 februari » De Europese Gemeenschap verliest meer dan de helft van haar grondgebied als Groenland zich ervan losmaakt.
17 april » Omroepstaking in Nederland: geen radio- en tv-uitzendingen.
25 april » De verlenging van de Rotterdamse metro naar Spijkenisse wordt geopend.
8 mei » De Acht Meibeweging wordt opgericht naar aanleiding van het bezoek van Paus Johannes Paulus II aan Nederland.
9 juli » De in Zuid-Afrika gevangengenomen Nederlandse anti-apartheidsactivist Klaas de Jonge weet te ontsnappen naar de Nederlandse ambassade in Pretoria. Vrijwel meteen wordt hij daar weer door de Zuid-Afrikaanse politie weggesleept wat de aanleiding is voor een diplomatieke rel.
30 oktober » Wubbo Ockels gaat als eerste Nederlander de ruimte in. Hij vliegt mee met de bemanning van de Spaceshuttle Challenger.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I231253.php : benaderd 13 oktober 2026), "Aloisius Cornelius Jansen (1886-1985)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.