De temperatuur op 25 maart 1912 lag tussen 6,6 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 1,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
29 maart » Robert Falcon Scott komt met 4 metgezellen om tijdens een vliegende sneeuwstorm op Antarctica.
5 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Modena FC.
5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
18 mei » George Horine, een Californische student, springt bij wedstrijden in het stadion van de Stanford-universiteit ter voorbereiding van de Olympische Spelen als eerste atleet 2 meter hoog.
4 augustus » De 53-jarige Noorse schrijver Knut Hamsun voltooit zijn romantrilogie De Zwerver.
17 oktober » Het Ottomaanse Rijk verklaart de oorlog aan Bulgarije en Servië.
Dag van overlijden 29 januari 1993
De temperatuur op 29 januari 1993 lag tussen -0,1 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
6 januari » Zwemster Franziska van Almsick brengt in Shanghai het wereldrecord op de 100 meter vrije slag kortebaan (25 meter) op 53,46.
11 maart » De later met een Gouden Kalf bekroonde film De kleine blonde dood van regisseur Jean van de Velde gaat in première.
29 mei » Een aanslag door brandstichting op een huis in de Duitse stad Solingen kost aan vijf Turkse bewoners het leven, met als reacties grote demonstraties en in Nederland de kaartenactie Ik ben woedend.
20 augustus » Amnesty International stelt dat de mensenrechtensituatie in Angola ernstig verslechterd is sinds het vredesakkoord tussen de regering en rebellenbeweging UNITA van mei 1991.
15 september » De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties treft de Angolese guerrillabeweging UNITA met sancties, maar op verzoek van secretaris-generaal Boutros Boutros-Ghali treden ze nog niet meteen in werking.
29 november » Duitse boeren blokkeren een groot aantal grensovergangen tussen Nederland en Duitsland uit protest tegen het Europese landbouwbeleid en Duitse maatregelen om verspreiding van de varkenspest tegen te gaan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I228878.php : benaderd 21 oktober 2026), "Josephus Adrianus Huijben (1912-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.