De temperatuur op 3 juli 1914 lag tussen 15,5 °C en 24,5 °C en was gemiddeld 19,0 °C. Er was 8,6 mm neerslag. Er was 4,5 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
7 april » De 'Vereeniging tot stichting en exploitatie van vakantie-oorden in Nederland "Zomers Buiten"' wordt opgericht in Amsterdam.
12 april » Wielrenner Piet van Nek sr. komt zwaar ten val op de wielerbaan van Leipzig. Twee dagen later overlijdt hij.
7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
12 augustus » Slag der Zilveren Helmen, in Halen. Voor de laatste keer in Europa vindt een cavaleriecharge plaats. Er vallen 140 Belgische en 160 Duitse soldaten. De Belgen winnen en verschansen zich te Diest.
22 november » Brand van de Lakenhallen in Ieper.
15 december » Einde van de Slag bij Łódź; Rusland trekt zich terug op Moskou.
Dag van overlijden 16 september 1985
De temperatuur op 16 september 1985 lag tussen 9,6 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
14 maart » Dyna (Vishaal Lachman), Surinaams-Nederlands dj
14 mei » Het Nederlands voetbalelftal behoudt kans op deelname aan het WK voetbal 1986 door in Boedapest met 1-0 te winnen van Hongarije. Rob de Wit maakt het enige doelpunt voor Oranje.
12 augustus » Japan Airlines-vlucht 123, een Boeing 747 van Japan Airlines verongelukt op de berg Takamagahara. De ramp kost 520 mensen het leven.
25 augustus » Bij atletiekwedstrijden in Keulen verbetert Rob Druppers zijn eigen en ruim twee jaar oude Nederlands record op de 800 meter (1.44,20) met een tijd van 1.43,56.
8 september » Paus Johannes Paulus II brengt een eendaags bezoek aan Liechtenstein.
25 oktober » Kraker Hans Kok overlijdt in zijn cel in het politiebureau van Amsterdam.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I223523.php : benaderd 8 oktober 2026), "Antonius Josephus Hermans (1914-1985)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.