De temperatuur op 9 juli 1886 lag rond de 17,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 54%. Bron: KNMI
2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
8 mei » De eerste Coca-Cola wordt verkocht.
3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
Dag van overlijden 12 november 1965
De temperatuur op 12 november 1965 lag tussen -1,4 °C en 5,2 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 5,8 uur zonneschijn (64%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
19 februari » Door een explosie in de lading kunstmest zinkt het vrachtschip Sophocles waarbij drie opvarenden om het leven komen.
6 april » Vanaf Cape Kennedy wordt Early Bird gelanceerd, de eerste commerciële communicatie-satelliet.
1 juni » Ontdekking van de kosmische achtergrondstraling door Arno Allan Penzias en Robert Woodrow Wilson; deze ontdekking bevestigt de theorie van de oerknal.
4 september » Bij wedstrijden in Debrecen scherpt Gyula Zsivótzky het wereldrecord kogelslingeren van de Amerikaanse atleet Harold Connolly (71,26 meter) aan tot 73,74 meter.
1 november » Eerste nummer van het Nederlandse tijdschrift Avenue ligt in de winkels.
10 november » Het beeld van Manneke Pis gestolen van zijn sokkel in België.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I222753.php : benaderd 6 oktober 2026), "Maria Johanna Elisabeth Hendriks (1886-1965)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.