De temperatuur op 1 maart 1915 lag tussen 0,1 °C en 4,7 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 6,3 mm neerslag. Er was 2,1 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
Dag van overlijden 4 januari 2004
De temperatuur op 4 januari 2004 lag tussen -3,6 °C en 6,1 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 3,7 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (9%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
3 januari » Vlucht 604, een Boeing 737-vlucht van het Egyptische Flash Airlines, stort neer in de Rode Zee, met 148 doden tot gevolg.
2 maart » Bij een zelfmoordaanslag tijdens een sjiitisch bijeenkomst in Quetta in Pakistan vallen 44 doden.
11 maart » Aanslagen in Spanje: 191 doden en 1400 gewonden.
22 april » Kees van Kooten ontvangt de Gouden Ganzenveer wegens zijn betekenis voor het geschreven woord.
21 juni » Rond 15:30 GMT vertrekt de eerste particuliere ruimtevlucht ooit. Het ruimtevaartuig, de SpaceShipOne wordt door Mike Melvill bestuurd, en stijgt op tot 100km hoogte waarna het terugkeert op aarde. Tot dan toe was ruimtereizen voorbehouden aan diverse overheden.
8 september » Het Slowaaks voetbalelftal behaalt de grootste overwinning uit zijn geschiedenis. In Bratislava wordt Liechtenstein met 7-0 verslagen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I218388.php : benaderd 15 oktober 2026), "Petrus Martinus Josephus Hamers (1915-2004)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.