1 januari » Queens en Staten Island gaan samen met New York.
12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
27 april » William Middlebrook De uitvinding van de paperclip (eerste patentaanvraag voor paperclipmachine).
10 augustus » De Amerikaanse baanwielrenner Marshall Walter Taylor wordt als eerste zwarte wereldkampioen sprint.
21 september » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Stuttgarter Kickers.
4 december » In Madison Square Garden in New York wordt de eerste officiële zesdaagse-wielerwedstrijd verreden
Trouwdag 12 mei 1927
De temperatuur op 12 mei 1927 lag tussen 1,8 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 2,2 mm neerslag. Er was 0,8 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
13 juni » Op Fifth Avenue wordt een ticker-tape parade gehouden ter ere van Charles Lindbergh die enkele weken eerder de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan had uitgevoerd.
29 juli » Ingebruikname eerste ijzeren long, in New York.
23 augustus » In Boston worden de Italiaans-Amerikaanse anarchisten Sacco en Vanzetti terechtgesteld.
31 oktober » Openstelling van de oude spoorweghefbrug De Hef over de Koningshaven in Rotterdam.
2 december » De Ford Motor Company presenteert de Ford Model A.
14 december » Irak wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
Dag van overlijden 27 december 1962
De temperatuur op 27 december 1962 lag tussen -3,7 °C en -2,5 °C en was gemiddeld -2,9 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
18 februari » In België wordt monseigneur Leo Suenens kardinaal.
20 februari » De Mercury MA-6 wordt gelanceerd met aan boord John Glenn. Hij was daarmee de derde Amerikaan in de ruimte, maar wel de eerste Amerikaan in een baan om de aarde.
11 juni » Drie gevangenen ontsnappen uit de gevangenis Alcatraz.
9 oktober » Oeganda wordt een republiek.
24 oktober » Begin van de zeeblokkade bij Cuba door Amerikaanse marineschepen tijdens de Cubacrisis.
27 oktober » Zwemster Dawn Fraser uit Australië duikt in Melbourne als eerste vrouw ooit onder de magische grens van één minuut op de 100 meter vrije slag: 59,9 seconden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I215174.php : benaderd 14 oktober 2026), "Maria Elisabeth Graumans (1899-1962)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.