De temperatuur op 22 juli 1917 lag tussen 8,2 °C en 21,7 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 13,6 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
12 februari » In Toluca wordt de Mexicaanse voetbalclub Deportivo Toluca FC opgericht.
2 maart » Gedwongen aftreden van tsaar Nicolaas II van Rusland.
15 oktober » In Vincennes vlak buiten Parijs wordt Mata Hari door een vuurpeloton geëxecuteerd, op grond van spionage voor Duitsland.
7 november » Begin van de Oktoberrevolutie: Lenin, de aanvoerder van de bolsjewieken, leidt de communisten in een vrijwel bloedeloze staatsgreep tegen de Voorlopige Regering. (In Rusland gold toentertijd de juliaanse kalender en volgens die kalender was het toen 25 oktober.)
22 november » In Amsterdam wordt de amateurvoetbalclub VV Sloterdijk opgericht.
26 december » De Slag om Jeruzalem is afgelopen. De Eerste Wereldoorlog in en rond Jeruzalem is afgelopen. De Britten winnen de slag.
Trouwdag 4 februari 1942
De temperatuur op 4 februari 1942 lag tussen -5,4 °C en -3,9 °C en was gemiddeld -4,8 °C. Er was 5,3 mm neerslag gedurende 4,6 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
2 januari » Manilla, de hoofdstad van de Filipijnen, wordt door Japan bezet.
14 februari » In Rotterdam wordt de Maastunnel geopend. De overwelving is 1426 meter lang, de tunnel zelf meet 1070,15 meter. Er is bijna vijf jaar aan gewerkt.
22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
9 juli » 9 leden van de verzetsgroep De Oranjewacht, samen met de groep Geuzen van Bernard IJzerdraat uit Schiedam de eerste Nederlandse verzetsgroep worden gefusilleerd door de Duitsers in Fort bij Rijnauwen bij Bunnik. Onder de doden is de oprichter van de groep, Piet Hoefsloot.
23 augustus » De Slag om Stalingrad begint.
6 december » De RAF bombardeert de Philipsfabrieken in Eindhoven om de levering van goederen aan de Duitsers te laten stagneren.
Dag van overlijden 28 maart 2010
De temperatuur op 28 maart 2010 lag tussen 7,0 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (23%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
28 maart » Laatste vlucht van een Fokker 50 en laatste vlucht van een propellervliegtuig bij de KLM.
5 augustus » In de Atacama-woestijn in Chili geraken 33 mijnwerkers door een ernstig mijnongeval ingesloten in de mijn van San José bij Copiapó. Ze zullen pas na 69 dagen bevrijd worden.
23 augustus » De Anne Frankboom achter het Anne Frank Huis waait om. Omdat hij niet tegen het huis aan valt, richt de val geen schade aan.
7 september » In Disney's Hollywood Studios wordt de attractie Star Tours gesloten, waarna het afgebroken wordt.
17 september » De eerste uitzending van The voice of Holland verschijnt op Nederlandse televisie en daarmee de start van het wereldwijde succes van The Voice.
6 oktober » Een dodelijk ongeval in het Disneyland park te Parijs. Een medewerker komt vast te zitten onder een van de boten van de darkride "It's a small world".
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I214837.php : benaderd 29 september 2026), "Gerardus Johannes Graumans (1917-2010)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.