De temperatuur op 16 januari 1914 lag tussen -6,5 °C en 0,7 °C en was gemiddeld -2,1 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 maart » Abdias do Nascimento, Braziliaans politicus († 2011)
20 maart » In New Haven, een stad in de Amerikaanse staat Connecticut, vindt het eerste wereldkampioenschap kunstschaatsen plaats.
15 juni » In Durrës (Albanië) sneuvelt de Nederlandse majoor Lodewijk Thomson tijdens een vredesmissie.
25 augustus » Laatste dag van de Slag der Grenzen tussen Frankrijk en Duitsland.
9 oktober » In België valt Antwerpen in Duitse handen.
8 december » Slag om de Falklandeilanden tussen Verenigd Koninkrijk en Duitsland.
Trouwdag 5 april 1939
De temperatuur op 5 april 1939 lag tussen 5,9 °C en 14,5 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 2,8 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 4,6 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
14 maart » Eric Albada Jelgersma, Nederlands ondernemer († 2018)
24 mei » Het Nationaal park Hartz Mountains wordt opgericht.
8 september » De Nederlandse mijnenveger Hr.Ms. Willem van Ewijck loopt op een eigen mijn waardoor 30 mensen om het leven komen.
17 september » De Sovjet-Unie valt Polen binnen (Sovjet-aanval op Polen)
8 oktober » Duitsland annexeert westelijk Polen.
14 december » De Sovjet-Unie wordt uit de Volkerenbond gezet.
Dag van overlijden 8 maart 2006
De temperatuur op 8 maart 2006 lag tussen 1,7 °C en 7,3 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 19,0 mm neerslag gedurende 13,7 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
14 maart » Het gratis eerste nummer van nrc.next verschijnt.
27 mei » Paus Benedictus XVI brengt in Polen een bezoek aan Wadowice, de geboorteplaats van zijn voorganger Paus Johannes Paulus II.
13 juli » In Hong Kong Disneyland wordt de attractie Autopia geopend.
6 augustus » In Utrecht raakt een trap van de straat naar de werf van de Oudegracht los bij een muzikale botenparade, waardoor tientallen mensen licht- tot zwaargewond raken. Een slachtoffer bezwijkt aan zijn verwondingen.
20 november » Rusland en de Verenigde Staten sluiten een handelsverdrag dat uiteindelijk moet leiden tot toetreding van Rusland tot de Wereldhandelsorganisatie.
15 december » De Vlaamse Regering besluit dat de Vlaamse gemeenten en deelgemeenten binnenkort alleen nog een officiële Nederlandse naam hebben.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I213284.php : benaderd 11 februari 2026), "Henricus Johannes Graafmans (1914-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.