27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
Dag van overlijden 19 februari 1966
De temperatuur op 19 februari 1966 lag tussen -0,7 °C en 5,6 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 5,2 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
29 januari » Het Akkoord van Luxemburg treedt in werking. Het beoogt een einde te maken aan een institutionele crisis die in juni 1965 in de Europese Gemeenschappen was ontstaan.
3 februari » Eerste zachte onbemande landing op de maan door de Loenik 9 van de Sovjet-Unie.
14 maart » Jean-Philippe Stassen, Joods-Belgisch striptekenaar en scenarioschrijver
3 april » De Russische Loena 10 brengt voor de eerste keer een ruimtesonde in een baan om de maan.
3 oktober » Minister van Onderwijs Isaäc Arend Diepenhorst opent de School voor Journalistiek in Utrecht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I211349.php : benaderd 28 september 2026), "Adrianus Petrus van Gorp (1892-1966)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.