De temperatuur op 10 december 1917 lag tussen -0,2 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 3,3 °C. Er was 3,3 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
16 januari » De Duitse minister van buitenlandse zaken verstuurt het Zimmermanntelegram aan Mexico met het verzoek zich aan de kant van de Centrale Mogendheden te scharen in de Eerste Wereldoorlog.
5 maart » Woodrow Wilson wordt beëdigd voor een tweede termijn als President van de Verenigde Staten
14 maart » Het Russische regime van de tsaar komt ten val.
13 mei » Bisschopswijding van Eugenio Pacelli, nuntius in Beieren, te Rome door Paus Benedictus XV.
6 december » Finland en Litouwen verklaren zich onafhankelijk van Rusland.
15 december » Matrozen van de Z 8 organiseren uit ontevredenheid over de slechte kwaliteit van het brood een eigen voedselactie. Hierbij wordt bij de aanleverende bakkerij het bedorven brood onder druk omgeruild.
Trouwdag 4 mei 1944
De temperatuur op 4 mei 1944 lag tussen 3,8 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 1,8 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
3 juni » Het Franse Comité van Nationale Bevrijding zal zich voortaan als 'Voorlopige Regering van de Franse Republiek' beschouwen.
29 juni » WO II: de Franse havenstad Cherbourg wordt veroverd door Amerikaanse troepen. In Rillieux-la-Pape worden 7 joden vermoord door nazi-collaborateur Paul Touvier.
5 september » Geallieerden bevrijden Brussel.
18 september » Britten torpederen de Junyo Maru. Meer dan duizend Nederlandse gevangenen komen om.
18 november » Bombardement op de Maasbruggen: omstreeks 14.00 uur worden door de geallieerden 72 bommen van 1000 pond en 92 bommen van 500 pond afgeworpen.
16 december » Begin van het Ardennenoffensief. Een V-2-raket treft de Cinema Rex in Antwerpen waarbij 567 mensen omkomen.
Dag van overlijden 30 maart 2005
De temperatuur op 30 maart 2005 lag tussen 8,0 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 2,0 uur zonneschijn (16%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
1 maart » Het Amerikaans Hooggerechtshof bepaalt dat het ter dood veroordelen van minderjarigen ongrondwettelijk is.
2 april » Paus Johannes Paulus II overlijdt op 84-jarige leeftijd.
3 april » Tom Boonen wint in eigen land de 89ste editie van de Belgische wielerklassieker de Ronde van Vlaanderen.
19 april » De Duitser Joseph Ratzinger wordt gekozen tot paus Benedictus XVI.
21 juli » Na de Terroristische aanslagen in Londen van 7 juli 2005, wordt Londen opnieuw opgeschrikt door een reeks explosies van bommen in het openbaar vervoer. Zie Terroristische aanslagen in Londen van 21 juli 2005.
11 oktober » Het Generatiepact wordt door de regering-Verhofstadt II aan het Belgische parlement voorgesteld.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I208633.php : benaderd 4 oktober 2026), "Maria van Gils (1917-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.