De temperatuur op 15 augustus 1915 lag tussen 10,3 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 3,2 mm neerslag. Er was 1,2 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
Dag van overlijden 31 mei 1992
De temperatuur op 31 mei 1992 lag tussen 13,8 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 19,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 7,3 uur zonneschijn (45%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
16 februari » In de Tsjadische hoofdstad Ndjamena wordt vicevoorzitter Joseph Behidi van Tsjaads Liga voor de Mensenrechten doodgeschoten door twee militairen.
29 april » Het Oekraïens voetbalelftal speelt de allereerste officiële interland uit de geschiedenis. In Oezjhorod verliest de ploeg met 3-1 van Hongarije, onder meer door twee treffers van Feyenoord-aanvaller József Kiprich.
7 mei » In de Togolese hoofdstad Lomé ligt het openbare leven stil door een algemene staking, waarmee wordt geprotesteerd tegen de moordaanslag op de oppositionele presidentskandidaat Gilchrist Olympio.
31 mei » Heiligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans jezuïet.
24 augustus » De orkaan Andrew (categorie 4) houdt huis in Miami en richt grote verwoestingen aan.
5 november » UNITA-leider Jonas Savimbi wil vrede in Angola en is volgens een verklaring van de Zuid-Afrikaanse minister van buitenlandse zaken, Pik Botha, bereid toe te treden tot een regering van nationale eenheid.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I207094.php : benaderd 18 oktober 2026), "Adrianus Leonardus Gijsbrechts (1915-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.