De temperatuur op 26 juli 1918 lag tussen 10,5 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 4,9 mm neerslag. Er was 3,9 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 april » Het komt in Amsterdam als gevolg van voedselschaarste tot ongeregeldheden.
24 mei » Amerikaanse troepen arriveren in Noord-Frankrijk.
2 november » In Duitsland breekt een algehele opstand uit die bekend wordt als de Novemberrevolutie, met als hoogtepunt het afzetten van de Duitse keizer Wilhelm II en de vorming van een democratische republiek.
7 november » Een revolutie onder leiding van Kurt Eisner leidt tot de val van koning Lodewijk III van Beieren.
10 november » De Duitse keizer Wilhelm II komt aan op Station Eijsden om asiel aan te vragen in Nederland.
1 december » IJsland wordt onafhankelijk van Denemarken
Dag van overlijden 9 oktober 2003
De temperatuur op 9 oktober 2003 lag tussen 6,5 °C en 15,4 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (4%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
20 februari » Tijdens de brand in nachtclub The Station in de VS komen 100 personen om het leven en vallen er 230 gewonden.
8 maart » Jamai Loman wint de eerste editie van Idols.
4 april » Vodou wordt officieel erkend als godsdienst in Haïti.
26 september » Het Japanse eiland Hokkaido wordt getroffen door twee zware aardbevingen.
26 oktober » Judoka Dennis van der Geest wordt voor de negende keer op rij Nederlands kampioen. Hiermee passeert hij Anton Geesink en Hein Essink op de ranglijst aller tijden.
17 november » De Japanse magneetzweeftrein Maglev haalt tijdens een onbemande testrit een recordsnelheid van 560 kilometer per uur.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I206979.php : benaderd 11 februari 2026), "Adriana Catharina "Toke" Giesbergen (1918-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.