De temperatuur op 14 september 1908 lag tussen 7,5 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 11,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
21 mei » Door een verkeerde wissel rijdt een trein bij Kontich in op een stilstaande reizigerstrein, met als gevolg veertig doden en driehonderdtwintig gewonden.
18 juni » In Nature wordt door A. A. Campbell Swinton een volledig elektronisch televisiesysteem beschreven.
13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
19 juli » Oprichting in Manchester van de wereldzwembond Fédération Internationale de Natation Amateur (FINA).
17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
5 oktober » Het autonome vorstendom Bulgarije verklaart zich onafhankelijk van het Osmaanse rijk.
Dag van overlijden 22 september 1985
De temperatuur op 22 september 1985 lag tussen 13,4 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 16,7 °C. Er was 7,7 mm neerslag gedurende 5,4 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (11%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
16 januari » De al bijna twintig jaar van kracht zijnde noodtoestand in Zimbabwe wordt door de Nationale Assemblee in Harare met zes maanden verlengd.
5 april » Honderden radiostations over de hele wereld draaien op hetzelfde moment dezelfde plaat: We Are The World. Met de verkoop van de plaat worden mensen geholpen in hongerend Afrika.
23 juni » Een bom aan boord van Air India vlucht 182 laat de Boeing 747 neerstorten voor de kust van Ierland waarbij alle 329 inzittenden omkomen.
16 oktober » Het Nederlands voetbalelftal verliest in de play-offs voor deelname aan het WK voetbal 1986 de eerste wedstrijd van België. Frank Vercauteren tekent voor de enige treffer, nadat Oranje al na vier minuten met tien man speelt na de rode kaart voor Wim Kieft.
9 november » De bende van Nijvel pleegt haar laatste en meest bloederige overval op de Delhaize van Aalst. 8 mensen worden koelbloedig doodgeschoten bij de overval.
27 december » De Amerikaanse etholoog Dian Fossey wordt met ingeslagen schedel dood aangetroffen in Ruhengeri, een stad in het noorden van Rwanda.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I205562.php : benaderd 24 oktober 2026), "Maria Elisabeth Gerrits (1908-1985)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.