De temperatuur op 13 februari 1884 lag rond de 11,9 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
25 augustus » Oprichting van Noorse conservatieve politieke partij Høyre.
Trouwdag 8 mei 1913
De temperatuur op 8 mei 1913 lag tussen 2,6 °C en 15,2 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 5,0 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 februari » Pedro Lascuráin is gedurende minder dan een uur president van Mexico.
10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
29 juli » Oprichting van de Noorse voetbalclub Vålerenga IF.
10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
14 december » Kreta wordt officieel geannexeerd door Griekenland.
21 december » In de New York World verschijnt de eerste kruiswoordpuzzel. Hij is bedacht door Arthur Wynne.
Dag van overlijden 6 november 1952
De temperatuur op 6 november 1952 lag tussen 6,3 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 13,9 mm neerslag gedurende 8,2 uur. Er was 3,0 uur zonneschijn (32%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I204894.php : benaderd 10 oktober 2026), "Maria Geerts (1884-1952)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.