22 maart » Eerste film wordt gedraaid in een privévoorstelling van de gebroeders Lumière.
16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
26 juli » Huwelijk van Marie Sklodowska en Pierre Curie.
10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.
Trouwdag 4 juni 1921
De temperatuur op 4 juni 1921 lag tussen 15,1 °C en 23,7 °C en was gemiddeld 19,1 °C. Er was 8,5 uur zonneschijn (52%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
28 januari » Albert Einstein zet heel de wereld op zijn kop. In een redevoering in Berlijn beweert hij dat het universum gemeten kan worden.
13 maart » Mongolië verklaart zichzelf onafhankelijk van China.
1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
20 oktober » Frankrijk en Turkse revolutionairen sluiten het Verdrag van Ankara.
1 december » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Siberië.
3 december » Oprichting van de Egyptische voetbalbond.
Dag van overlijden 4 juni 1926
De temperatuur op 4 juni 1926 lag tussen 6,3 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 13,2 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I204828.php : benaderd 3 oktober 2026), "Josephina Maria Geerts (1895-1926)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.