De temperatuur op 8 juli 1863 lag rond de 22,4 °C. De winddruk was 6.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 47%. Bron: KNMI
1 januari » Abraham Lincoln ondertekent de emancipatieproclamatie.
10 februari » Alanson Crane verkrijgt patent op de brandblusser.
30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.
Trouwdag 25 oktober 1893
De temperatuur op 25 oktober 1893 lag rond de 8,7 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
10 maart » Ivoorkust wordt een Franse kolonie.
25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
11 augustus » De Amerikaan Arthur Augustus Zimmerman wordt in Chicago (Illinois) de eerste wereldkampioen wielrennen op de baan.
29 augustus » Whitcomb Judson verkrijgt octrooi op de ritssluiting.
19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
Dag van overlijden 24 februari 1946
De temperatuur op 24 februari 1946 lag tussen -1,8 °C en 4,0 °C en was gemiddeld 0,9 °C. Er was 3,0 mm neerslag gedurende 2,9 uur. Er was 3,5 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
18 februari » Paus Pius XII creëert 32 nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse aartsbisschop van Utrecht Johannes de Jong en de in 2005 zalig verklaarde Duitse bisschop van Münster Clemens August von Galen.
4 mei » De eerste Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam.
16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
9 juni » Koning Rama VIII van Thailand wordt doodgeschoten gevonden in zijn slaapkamer. Hij wordt opgevolgd door zijn broer Bhumibol als koning Rama IX.
30 juni » Op het atol Bikini in de Stille Oceaan verwoest een proefexplosie van de atoombom meer dan 200 afgedankte schepen.
3 juli » In Nederland wordt het eerste kabinet-Beel beëdigd, de eerste normale naoorlogse regering na het 'noodkabinet' Schermerhorn-Drees.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I204118.php : benaderd 23 oktober 2026), "Adriana Cornelia Geerts (1863-1946)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.