De temperatuur op 18 juli 1908 lag tussen 10,6 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 2,3 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
1 februari » Koning Karel I van Portugal en de kroonprins Lodewijk Filips, hertog van Braganza worden in Lissabon vermoord door republikeinen.
2 maart » Eerste driechromatische foto's van Gabriel Jonas Lippmann.
13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
5 oktober » Het autonome vorstendom Bulgarije verklaart zich onafhankelijk van het Osmaanse rijk.
7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
Trouwdag 26 maart 1941
De temperatuur op 26 maart 1941 lag tussen 0,8 °C en 4,0 °C en was gemiddeld 1,5 °C. Er was 19,0 mm neerslag gedurende 11,4 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
4 februari » De Maasbode wordt door de Duitse bezetter verboden en verschijnt niet meer.
6 februari » Auke Adema wint de zevende Elfstedentocht.
28 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Independiente Santa Fe.
16 maart » Eerste strip van Tom Poes.
8 september » Begin van de Operatie Nordlicht Beleg van Leningrad. Deze slag zou ruim 900 dagen duren.
25 december » Hongkong geeft zich over aan Japan.
Dag van overlijden 30 juni 1946
De temperatuur op 30 juni 1946 lag tussen 12,0 °C en 21,7 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 12,5 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I200465.php : benaderd 27 september 2026), "Johannes B.W.M. van Enschot (1908-1946)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.