Stamboom Eijsermans » Cornelis Embrechts (1902-1975)

Persoonlijke gegevens Cornelis Embrechts 


Gezin van Cornelis Embrechts

Hij is getrouwd met Anna Maria Theresia Eggen.

Zij zijn getrouwd op 24 augustus 1927 te Brunssum, hij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)
  6. (Niet openbaar)


Notities over Cornelis Embrechts

Cornelis (Cees (Cor)) Embrechts is geboren op vrijdag 03-10-1902 in Ginneken en Bavel, zoon van Adrianus (Adrianus) Embrechts en Adriana (Naan) Pelkmans. Cees (Cor) is overleden op vrijdag 24-01-1975 in Brunssum, 72 jaar oud (oorzaak: Hartfalen Dr. Crobach). Hij is begraven op dinsdag 28-01-1975 in Brunssum-Rumpen.
Notitie bij Cees (Cor): Cornelis, Cees of Nel, (mijn vader), kwam omstreeks 1920 uit Düsseldorf naar Limburg om 37 jaar ondergronds in de staatsmijn Hendrik als houwer te gaan werken. Aanvankelijk woonde hij in de Heulenderstr. 62 met zijn ouders.
Toen zijn ouders vertrokken woonde hij op kamers boven de herberg Grimmen aan het Lindeplein.
Voor zijn tijd in Düsseldorf heeft hij een tijdje (bij familie ?) in Brabant op een boerderij gewoond (en gewerkt ?). Wel heeft hij vaker verteld, dat hij niet begreep waarom zijn ouders hem naar Duitsland lieten komen, waar het destijds veel slechter was dan op het boerenland in Brabant.
Waarschijnlijk heeft hij in Brunssum werk gevonden op de staatsmijn Hendrik en toen zijn ouders overgehaald ook hierheen te komen.
Hij heeft 37 jaar ondergronds op de Hendrik gewerkt. Daarna heeft hij tot zijn dood in 1975 van zijn pensioen genoten.
Adressen:
vanaf 30-12-1904 Rijsbergen
vanaf 24-05-1910 Valkenierslaan 30, Teteringen
vanaf 21-09-1910 Boeimeerstraat 23, Ginneken
vanaf 02-1911 Breda
van 01-07-1911 tot ±1920 Düsseldorf (Dld), Duitsland
van ±1920 Brunssum (In Brunssum ging hij op de mijn Hendrik werken. Hij was in de kost bij Piet Grimmen.)
van 02-04-1928 tot 03-10-1956 Heugerstraat 17, Brunssum (Daarvoor woonden zij in Schinveld op Beekstraat 98)
van 03-10-1956 tot 16-04-1969 Lindeplein 11, Brunssum (Hier dreef Trees groenten en fruithandel De Primeur.)
van 16-04-1969 tot 20-03-1973 Jos. Haydnstraat 40, Brunssum
van 20-03-1973 tot ±1978 Kerkstraat 166, Brunssum
van ±1978 tot 1992 Lindestraat 110, Brunssum
Beroep: Mijnwerker, Houwer op staatsmijn Hendrik
Cees (Cor) trouwde, 24 jaar oud, op woensdag 24-08-1927 in Brunssum met Anna Maria Theresia (Trees) Eggen (afb. 2), 22 jaar oud. Het kerkelijk huwelijk vond plaats op donderdag 25-08-1927 in Brunssum. Trees is geboren op woensdag 15-03-1905 in Brunssum, dochter van Andries (Andrees) Eggen en Maria Catharina Antoinetta (Maria) Herinx. Trees is overleden op vrijdag 28-08-1992 in Brunssum, 87 jaar oud (oorzaak: Hartstilstand in haar slaap.). Zij is begraven op woensdag 02-09-1992 in Brunssum-Rumpen.
Notitie bij Trees: Trees was het vijfde kind van Andries Eggen en Maria Catharina Antoinetta Herinx.
Uit haar huwelijk met de mijnwerker Cornelis Embrechts werden 7 kinderen geboren.
Toen zij uit een erfenis het pand Lindeplein 11 verkreeg, startte zij op 50-jarige leeftijd in dat pand een groente en fruithandel, die haar lust en haar leven werd.
In datzelfde pand vestigde ik, haar zoon May, in 1965 een friture-automatiek.
Kinderen van Cees (Cor) en Trees:
1 Andreas Cornelis Lodewijk (Louis) Embrechts, geboren op maandag 06-08-1928 in Brunssum.
2 Adrianus Dominicus Joseph (Sjef) Embrechts.
3 Adriana Antonetta Cornelia (Corrie) Embrechts.
4 Anthonius Leonardus Wilhelmus (Wim) Embrechts.
5 Theodorus Franciscus Mathias (May) Embrechts.
6 Maria Johanna Gertruda (Gertie) Embrechts.
7 Antonia Petronella Maria (Mia) Embrechts.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Embrechts?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Embrechts

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Embrechts


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 oktober 1902 lag tussen -0,5 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 3,0 °C. Er was 1,3 uur zonneschijn (11%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Real Madrid wordt opgericht.
    • 19 april » De pogrom van Chisinau.
    • 23 juli » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SBV Excelsior.
    • 9 augustus » Eduard VII wordt gekroond als koning van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland.
    • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
    • 2 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Social de Deportes Rangers.
  • De temperatuur op 24 augustus 1927 lag tussen 8,8 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 7,6 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
    • 21 mei » Charles Lindbergh voltooit de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan.
    • 24 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Universidad de Chile.
    • 6 oktober » De eerste sprekende film The Jazz Singer in première.
    • 31 oktober » Openstelling van de oude spoorweghefbrug De Hef over de Koningshaven in Rotterdam.
    • 6 november » In Lima behaalt het Peruviaans voetbalelftal de grootste overwinning uit de geschiedenis van de nationale ploeg door Bolivia met 9-0 te verslaan.
    • 2 december » De Ford Motor Company presenteert de Ford Model A.
  • De temperatuur op 24 januari 1975 lag tussen 3,3 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,8 uur zonneschijn (44%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1975: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,6 miljoen inwoners.
    • 28 februari » Een Londense metrotrein van de Northern Line schiet bij het eindpunt door het stootblok op station Moorgate, waarbij 43 personen omkomen.
    • 14 maart » Dmitri Markov, Wit-Russisch-Australisch atleet
    • 17 april » De Rode Khmer valt de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh binnen. Pol Pot wordt premier van Cambodja.
    • 28 juni » Prinses Christina trouwt met de op Cuba geboren Jorge Guillermo waarbij ze afstand doet van haar aanspraken op de troon.
    • 30 juni » President Kenneth Kaunda van Zambia kondigt verstrekkende nationalisaties aan: al het particuliere landbezit, de bioscopen, particuliere verpleeginrichtingen en de grote dagbladen in het Afrikaanse land worden in beslag genomen door de staat.
    • 7 november » Bij een explosie bij DSM in Geleen komen 14 medewerkers om het leven en raken 109 medewerkers zwaargewond. De bedrijfsbrandweer heeft tot 14 november nodig om de hevige branden op het terrein te blussen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Embrechts


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I199270.php : benaderd 27 december 2025), "Cornelis Embrechts (1902-1975)".