Stamboom Eijsermans » Cornelius van den Brekel (1773-????)

Persoonlijke gegevens Cornelius van den Brekel 

  • Hij werd gedoopt op 4 februari 1773 in Tilburg.
    Doopakte Cornelius van Breekel 04-02-1773 Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Archiefnummer 15
    Archiefnaam Doop-, trouw- en begraafboeken Tilburg en Goirle 1600-1810
    Deelnummer 10
    Bronnaam doopboek
    Registernaam Inv.nr. 010 - Tilburg - doopboek 1757-1775 St. Dionysiusparochie (rooms-katholieke parochie)
    Periode register 1757-1775
    Pagina 166v
    Plaats Tilburg
    Datum 04-02-1773

    Kind Cornelius van Breekel

    Vader Jacobus van Breekel

    Moeder Anna Maria Hesters
  • Een kind van Jacobus van den Brekel en Anna Maria Heesters
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 juli 2012.

Gezin van Cornelius van den Brekel

(1) Hij is getrouwd met Antonetta Kennekens.

Zij zijn getrouwd op 16 april 1812 te Loon op Zand.

Huwelijksakte Cornelis van den Brekel 16-04-1812 Loon op Zand
Gemeente Loon op Zand
Brontype boek
Archiefnummer 911
Archiefnaam Administraief Archief Loon op Zand
Deelnummer 1638
Registernaam Combinatieregister 1812
Code LZ_GHO_1812
Periode register 1812
Pagina 35 V
Plaats Loon op Zand
Datum 16-04-1812
Diversen Bruidegom wedunaar van Petronella van Dongen

Bruidegom Cornelis van den Brekel
Geboorteplaats Tilburg
Geboortedatum 04-02-1773
Leeftijd 39 jaar

Bruid Antonia Kennekens
Geboorteplaats Loon op Zand
Geboortedatum 03-07-1787
Leeftijd 24 jaar

Vader bruidegom Jacob van den Brekel

Moeder bruidegom Anna Maria Hesters

Vader bruid Adriaan Kennekens

Moeder bruid Maria Brands

Kind(eren):

  1. Peter van den Brekel  1813-1843 
  2. Michiel van den Brekel  1814-1892 


(2) Hij is getrouwd met Petronella van Dongen.

Zij zijn getrouwd op 29 april 1826 te Gilze en Rijen.

Huwelijksakte Jacobus Botermans 29-04-1826 Gilze en Rijen
Gemeente Gilze en Rijen
Brontype boek
Registernaam Huwelijksregister 1826
Code GZRI_H_1826
Periode register 1826
Aktenummer 7
Plaats Gilze en Rijen
Datum 29-04-1826

Bruidegom Jacobus Botermans
Geboorteplaats Gilze en Rijen
Leeftijd 45

Bruid Antonia Maria Stevens
Geboorteplaats Gilze en Rijen
Leeftijd 34

Vader bruidegom Gerard Botermans

Moeder bruidegom Joanna Schoenmakers

Vader bruid Jan Baptist Stevens

Moeder bruid Pitronella van Dongen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelius van den Brekel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelius van den Brekel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelius van den Brekel


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 februari 1773 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west ten zuiden. Typering van het weer: omtrent helder zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1773: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » Het motet Exultate, jubilate van Wolfgang Amadeus Mozart wordt in Milaan voor het eerst opgevoerd, door de castraat Rauzzini.
    • 17 januari » James Cook bereikt als eerste de Zuidpoolcirkel.
    • 26 april » Paus Clemens XIV creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse curieprelaat Giovanni Angelo Braschi.
    • 21 juli » Opheffing van de Jezuïetenorde door paus Clemens XIV.
    • 27 november » Het VOC-schip Vrouwe Elisabeth Dorothea vergaat nabij Callantsoog. Slechts 6 van de 145 man weten deze ramp te overleven.
    • 16 december » De Boston Tea Party was een van de gebeurtenissen die leidden tot de Amerikaanse Revolutie. De Tea Party-beweging ontleent aan deze gebeurtenis haar naam.
  • De temperatuur op 29 april 1826 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt regen zwaar bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1826: Bron: Wikipedia
    • 6 juni » Oprichting van de kristalfabriek van Val-Saint-Lambert.

Over de familienaam Van den Brekel


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I19643.php : benaderd 25 december 2025), "Cornelius van den Brekel (1773-????)".