De temperatuur op 19 juli 1922 lag tussen 7,7 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Oprichting van de Missio sui juris Urga in Mongolië.
30 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.
5 juli » Eerste verkiezingen in Nederland met actief vrouwenkiesrecht.
9 juli » Johnny Weissmuller zwemt als eerste mens onder de minuut op de 100 meter vrije slag; in Alameda brengt de latere filmster (Tarzan) het wereldrecord op 58,6. Het oude record (1.00,4) stond sinds 24 augustus 1920 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot Duke Kahanamoku.
23 augustus » Oprichting van de Peruaanse voetbalbond ("Federación Peruana de Fútbol").
29 november » In de graftombe van farao Toetanchamon wordt een enorme schat gevonden.
Trouwdag 15 juli 1958
De temperatuur op 15 juli 1958 lag tussen 8,3 °C en 23,4 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 6,2 uur zonneschijn (38%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
3 januari » De West-Indische Federatie wordt opgericht.
9 september » Bisschopswijding van Joannes van Dodewaard, Nederlands bisschop-coadjutor van Haarlem.
12 september » Jack Kilby presenteert de eerste werkende geïntegreerde schakeling, maar verliest het patent 11 jaar later aan Robert Noyce.
28 september » Bisschopswijding van Karol Wojtyła, hulpbisschop van Krakau, door aartsbisschop Eugeniusz Baziak van Lviv in Oekraïne, apostolisch administrator van Krakau.
31 oktober » Definitief einde Gooische Stoomtram.
15 december » Benoeming van Albino Luciani, de latere paus Johannes Paulus I, tot bisschop van Vittorio Veneto (Italië).
Dag van overlijden 1 april 2000
De temperatuur op 1 april 2000 lag tussen 3,0 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (5%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
30 januari » Dambreuk bij Baia Mare (Roemenië): door een dijkbreuk van een bezinkingsbekken komt ongeveer 100000 m³ water met hoge cyanideconcentraties in een rivier terecht en vloeit via de rivier de Tisza naar de Donau. Ook Hongarije en Servië worden hierdoor getroffen.
23 februari » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Gütersloh 2000 als voortzetting van de club uit 1978.
4 september » De AEX-index bereikt het hoogste punt ooit: 1546,03 (gulden-)punten (in euro’s: 701,56 punten). Hierna zal de koers tot begin 2003 een dalende lijn inzetten.
24 september » De Servische president Slobodan Milošević moet het onderspit delven bij de door hem uitgeschreven vervroegde verkiezingen. Oppositieleider Vojislav Koštunica wint.
2 november » Het ISS wordt vanaf nu permanent bewoond.
26 november » De Nederlandse schaatser Gianni Romme rijdt een nieuw wereldrecord op de 10.000 meter in Heerenveen: 13.03,40.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I187813.php : benaderd 12 oktober 2026), "Cornelis Martinus Adrianus Clemens (1922-2000)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.