Stamboom Eijsermans » Martinus Franciscus Braat (1877-1941)

Persoonlijke gegevens Martinus Franciscus Braat 

  • Hij is geboren op 28 januari 1877 in Roosendaal.
    PlaatsRoosendaal
    BronGeboorteregisters 1811-1908
    Periode1877
    DeelGeboorteregister Roosendaal 1877
    Soort registratiegeboorteakte
    Aktenummer31
    Datum geboorte28-01-1877
    KindMarinus Franciscus Braat
    VaderMartinus Braat
    Diversen31 jaar, arbeider
    MoederJacoba Eijsermans
    Diversenzonder beroep
  • Hij is overleden op 30 juni 1941 in Roosendaal en Nispen, hij was toen 64 jaar oud.
    PlaatsRoosendaal
    BronOverlijdensregisters 1811-1959
    Periode1941
    DeelOverlijdensregister Roosendaal 1941
    Soort registratieoverlijdensakte
    Aktenummer202
    Plaats overlijdenRoosendaal - Nispen
    Datum overlijden30-06-1941
    OverledeneMarinus Franciscus Braat
    Geslachtm
    Leeftijd64 jaar
    Relatietypegehuwd
    Beroepzonder beroep
    Plaats geboorteRoosendaal en Nispen
    Relatie overledeneJohanna Merkies
    Vader overledeneMartinus Braat
    Moeder overledeneJacoba Eijsermans
  • Een kind van Martinus Braat en Jacoba Eijsermans
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 december 2011.

Gezin van Martinus Franciscus Braat

Hij is getrouwd met Johanna Merkies.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1903 te Roosendaal, hij was toen 26 jaar oud.

PlaatsRoosendaal
BronHuwelijksregisters 1811-1934
Periode1903
DeelHuwelijksregister Roosendaal 1903
Soort registratiehuwelijksakte
Aktenummer32
Plaats huwelijkRoosendaal - Nispen
Datum huwelijk27-04-1903
BruidegomMarinus Franciscus Braat
Diversen26 jaar, geboren te Roosendaal en Nispen, spoorwegarbeider
Vader bruidegomMartinus Braat
Moeder bruidegomJacoba Eijsermans
BruidJohanna Merkies
Diversen28 jaar, geboren te Roosendaal en Nispen, zonder beroep
Vader bruidJohannes Merkies
Moeder bruidAdriana Commissaris

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Martinus Franciscus Braat?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Martinus Franciscus Braat

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Martinus Franciscus Braat

Marijn Braat
± 1820-????
Dimphna Hermans
± 1820-????
Martinus Braat
± 1846-1914

Martinus Franciscus Braat
1877-1941

1903

Johanna Merkies
± 1875-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 januari 1877 lag rond de 1,0 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 15 augustus » In hun uitvindersvete behaalt Edison toch nog een kleine overwinning op Bell: door Edisons toedoen op deze dag zeggen we tegenwoordig "hallo" als begroeting aan de telefoon en niet "ahoy" (Bells keuze).
    • 16 november » Paus Pius IX roept de Heilige Franciscus van Sales (1567-1622) uit tot kerkleraar.
    • 2 december » Voor het eerst wordt zuurstof vloeibaar gemaakt, door Louis-Paul Cailletet.
    • 6 december » De eerste editie van The Washington Post verschijnt.
    • 6 december » Thomas Edison maakt de eerste geluidsopname.
    • 11 december » Het eerste deel van het Kanaal van Deurne werd opgeleverd. Het gaat om het stuk van de Noordervaart in Limburg tot aan de provinciegrens.
  • De temperatuur op 27 april 1903 lag tussen 5,6 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
    • 2 augustus » Onsuccesvolle opstand van de Macedoniërs tegen het Ottomaanse Rijk.
    • 4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
    • 9 augustus » Kroning van Paus Pius X in Rome.
    • 2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
    • 17 december » Orville Wright maakt de eerste gemotoriseerde vlucht ter wereld, met de Wright Flyer (of mogelijk de Flyer I) te Kitty Hawk.
  • De temperatuur op 30 juni 1941 lag tussen 11,2 °C en 20,3 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 7,0 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 6 mei » Vjatsjeslav Molotov wordt als voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen (premier) van de Sovjet-Unie vervangen door Jozef Stalin.
    • 20 mei » Duitse troepen vallen Kreta binnen.
    • 25 november » De U-boot U 331 vernietigt het Britse slagschip HMS Barham met drie torpedo's in de Middellandse Zee.
    • 7 december » In reactie op de Japanse aanval op Pearl Harbor raken de Verenigde Staten officieel betrokken bij de Tweede Wereldoorlog.
    • 9 december » Het Verenigd Koninkrijk en het Gemenebest van Naties verklaren de oorlog aan Japan.
    • 10 december » Japanse troepen landen in de Filipijnen, bezetten Guam, en brengen de Britse schepen HMS Prince of Wales en HMS Repulse tot zinken.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Braat

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Braat.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Braat.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Braat (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I18650.php : benaderd 19 februari 2026), "Martinus Franciscus Braat (1877-1941)".