De temperatuur op 9 november 1905 lag tussen 0,9 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 4,2 °C. Er was 2,0 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
2 januari » Russische troepen in Port Arthur capituleren voor de Japanse eenheden. De overgave vindt plaats zonder instemming van het Russische oppercommando.
15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
7 juni » De unie tussen Noorwegen en Zweden wordt beëindigd. Oscar II van Zweden verklaart dat het voor hem niet mogelijk is om een regering tot stand te brengen, hetgeen zijn koningschap doet eindigen. Noorwegen is vanaf nu een zelfstandig koninkrijk.
27 juni » Er breekt muiterij uit op het Russische oorlogsschip Potemkin.
Trouwdag 9 januari 1941
De temperatuur op 9 januari 1941 lag tussen -7,8 °C en 0,7 °C en was gemiddeld -4,3 °C. Er was 7,1 uur zonneschijn (89%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
10 februari » De eerste uitgave van Het Parool verschijnt.
15 maart » Stichting van het Onafhankelijkheidsfront, de belangrijkste verzetsorganisatie van België, op initiatief van de Kommunistische Partij van België (KPB).
27 mei » Het Duitse oorlogsschip Bismarck vergaat in de Atlantische Oceaan.
11 september » Franklin Delano Roosevelt verklaart in reactie op de Duitse aanvallen met onderzeeboten dat de Amerikaanse vloot voortaan met geweld zal reageren (FDR Fireside Chat: "On Maintaining Freedom of the Seas"), en loopt hiermee vooruit op de formele oorlogsverklaring van december 1941 (na 'Pearl Harbor').
26 november » Libanon wordt onafhankelijk van Frankrijk.
9 december » Het Verenigd Koninkrijk en het Gemenebest van Naties verklaren de oorlog aan Japan.
Dag van overlijden 13 april 1964
De temperatuur op 13 april 1964 lag tussen 6,2 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
6 januari » Tweede ontmoeting tussen Paus Paulus VI en Patriarch Athenagoras I in het gebouw van het Grieks-orthodox Patriarchaat van Jeruzalem.
28 juni » Bisschopswijding van Johannes Willebrands, Nederlands secretaris van het Secretariaat voor de Eenheid onder de Christenen, in Rome door paus Paulus VI.
1 juli » Herverkiezing van Heinrich Lübke tot bondspresident van West-Duitsland.
2 augustus » Rassenrel in Jersey City, New Jersey.
6 september » Jan Janssen wordt in Sallanches wereldkampioen wielrennen.
19 december » Dominee Martin Luther King krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I181505.php : benaderd 18 oktober 2026), "Huberdina Maria van den Broek (1905-1964)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.