De temperatuur op 30 oktober 1919 lag tussen -2,7 °C en 6,2 °C en was gemiddeld 2,1 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 3,7 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
15 januari » Oprichting van de Tunesische voetbalclub Espérance Sportive de Tunis.
25 januari » De Volkenbond wordt opgericht.
2 augustus » Eerste parachutesprong in de VS.
7 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk.
19 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
13 oktober » Tijdens de Convention portant réglementation de la Navigation Aérienne in Parijs wordt vastgelegd dat Nederland de nationaliteitsletter H (van Holland) voor luchtvaartuigradiostations zou gaan voeren.
Trouwdag 19 mei 1945
De temperatuur op 19 mei 1945 lag tussen 8,1 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
13 februari » Een bombardement door de geallieerden verwoest de Duitse stad Dresden.
1 april » Tweede Wereldoorlog: Slag om Okinawa - Amerikaanse troepen landden op Okinawa in de laatste campagne van de oorlog.
9 mei » Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam.
9 juli » De Nederlandse minister van financiën, Piet Lieftinck, stelt de geldzuivering in: vóór 14 juli moeten alle bankbiljetten van 100 gulden worden ingeleverd.
29 oktober » Bisschopswijding van de Nederlander Martin Lucas, apostolisch delegaat in Zuid-Afrika, door kardinaal Pietro Fumasoni Biondi.
20 november » Begin van het Proces van Neurenberg.
Dag van overlijden 3 maart 1998
De temperatuur op 3 maart 1998 lag tussen 7,6 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 16,6 mm neerslag gedurende 15,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
25 maart » In Arnhem wordt stadion GelreDome officieel geopend.
7 augustus » De Keniaanse atlete Tegla Loroupe vestigt het werelduurrecord atletiek in Borgholzhausen: in één uur tijd loopt ze 18340 m.
14 augustus » Tijdens de jaarlijkse overstroming van de Jangtsekiang verwoest een vloedgolf in de Chinese provincie Anhui miljoenen huizen.
17 augustus » In het Disneyland Park te Parijs wordt de attractie Captain EO gesloten.
4 september » De laatste aflevering van Flodder wordt uitgezonden. De televisieserie kent 62 afleveringen in 5 seizoenen. Verder heeft het drie films.
11 september » Het rapport van de Amerikaanse onafhankelijke aanklager Kenneth Starr over de Lewinsky-affaire meldt dat president Clinton zich schuldig heeft gemaakt aan meineed, beïnvloeding van getuigen, tegenwerking van gerechtelijk onderzoek en misbruik van zijn macht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I179555.php : benaderd 17 oktober 2026), "Bertha Cornelia Braspenning (1919-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.