De temperatuur op 30 oktober 1919 lag tussen -2,7 °C en 6,2 °C en was gemiddeld 2,1 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 3,7 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 juni » Alcock en Brown vliegen als eersten non-stop over de Atlantische Oceaan.
28 juni » Ondertekening van het Verdrag van Versailles.
14 augustus » Oprichting van de Poolse voetbalclub Ruch Radzionków.
28 november » Oprichting van de Duitse hockey- en tennisclub Der Club an der Alster.
1 december » Lady Nancy Astor wordt het eerste vrouwelijke lid van het Britse Parlement.
22 december » 250 linkse Amerikanen, onder wie de anarchistische voorvrouw Emma Goldman, worden naar Rusland gedeporteerd.
Trouwdag 19 mei 1945
De temperatuur op 19 mei 1945 lag tussen 8,1 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
3 februari » Begin van de Slag om Manilla, die tot 3 maart zal duren en waarin 12.000 Japanse soldaten sneuvelen. Een groot aantal Filipijnse burgers komt om.
12 maart » Fusillade van 30 politieke gevangenen op het Weteringplantsoen te Amsterdam.
2 september » De Democratische Republiek van Vietnam verklaart zich onafhankelijk van Unie van Indochina.
17 november » De door Nederland geleende onderzeeboot Hr. Ms. Zeehond wordt teruggegeven aan de Royal Navy.
1 december » Onder leiding van Ab Goubitz wordt de eerste Nederlandse uitzending van de ochtendgymnastiek uitgezonden
19 december » Suske en Wiske, de stripreeks van Willy Vandersteen, verschijnt voor het eerst in de krant.
Dag van overlijden 3 maart 1998
De temperatuur op 3 maart 1998 lag tussen 7,6 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 16,6 mm neerslag gedurende 15,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
27 maart » Schaatsster Marianne Timmer verbetert in Calgary haar eigen, ruim één maand oude Nederlands record op de 500 meter (39,03 seconden) en noteert op klapschaatsen een tijd van 38,92 seconden.
19 april » Ronny Ligneel wint de veertiende editie van de marathon van Antwerpen in een tijd van 2:15.22.
22 april » Het vierde attractiepark genaamde Disney's Animal Kingdom wordt binnen het Walt Disney World Resort geopend.
1 juni » In het tot hockeyarena omgebouwde voetbalstadion van FC Utrecht herovert de Nederlandse mannenhockeyploeg de wereldtitel door Spanje in de verlenging van de finale van het WK hockey te verslaan: 3-2. Teun de Nooijer maakt de golden goal.
4 september » Google LLC wordt opgericht.
14 december » De PLO schrapt de 'vernietiging van de staat Israël' uit zijn handvest.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I179555.php : benaderd 24 oktober 2026), "Bertha Cornelia Braspenning (1919-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.