De temperatuur op 29 augustus 1914 lag tussen 12,5 °C en 23,4 °C en was gemiddeld 18,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 9,4 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
28 juli » De Eerste Wereldoorlog, ook de Wereldoorlog of de Grote Oorlog genoemd, breekt uit.
30 juli » Mobilisatie Rusland
3 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Frankrijk en vraagt het neutrale België om doorgang (Von Schlieffenplan). België weigert.
6 september » Kroning van Paus Benedictus XV in Rome.
8 september » Benoeming van Petrus Hopmans tot bisschop van Breda in Nederland.
19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.
Dag van overlijden 8 december 1997
De temperatuur op 8 december 1997 lag tussen 1,2 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
19 januari » Bij de ontploffing van een autobom voor een koffiehuis in een volksbuurt van Algiers vallen zeker 21 doden en zestig gewonden.
19 februari » Bij Roswinkel in Drenthe vindt een aardbeving plaats met een kracht van 3,4 op de Schaal van Richter.
7 augustus » De AEX sluit voor het eerst boven de duizend (gulden-)punten (in euro’s: 453,78 punten).
26 september » Nederlandse première van de film Gordel van smaragd van Orlow Seunke op het Nederlands Film Festival.
2 oktober » De film Gordel van smaragd van Orlow Seunke gaat in première.
17 november » In Luxor, Egypte worden bij de Tempel van Hatsjepsut (Deir el Bahari) 63 mensen (onder wie 58 toeristen) vermoord tijdens een aanslag door moslimmilitanten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I175219.php : benaderd 11 februari 2026), "Antonius Adrianus van den Boer (1914-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.