De temperatuur op 22 februari 1926 lag tussen 5,8 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 5,1 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
3 januari » Generaal Theodoros Pangalos benoemt zichzelf tot dictator van Griekenland.
27 januari » John Logie Baird geeft de eerste demonstratie van een nieuwe uitvinding: de televisie.
21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
4 juli » Oprichting van de Bosnische voetbalclub Borac Banja Luka.
26 september » In Oslo wordt het Ullevaal Stadion geopend.
31 oktober » Mislukte aanslag op Benito Mussolini
Dag van overlijden 5 augustus 2001
De temperatuur op 5 augustus 2001 lag tussen 10,5 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 12,4 mm neerslag gedurende 3,2 uur. Er was 6,5 uur zonneschijn (42%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
10 maart » Schaatser Hiroyasu Shimizu verbetert in Salt Lake City het wereldrecord van Jeremy Wotherspoon op de 500 meter (34,63 seconden) met een tijd van 34,32 seconden.
1 april » In Nederland wordt, als eerste land ter wereld, het homohuwelijk ingevoerd.
16 mei » Liverpool wint de UEFA Cup. In de finale in Dortmund zegeviert de Engelse voetbalclub met 5-4 ten koste van het Spaanse CD Alavés.
4 augustus » De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-il brengt een bezoek aan Rusland.
10 september » KPN-topman Paul Smits stapt op. De schuldenlast bij KPN is 24 miljard euro. Hij wordt opgevolgd door Ad Scheepbouwer.
23 oktober » Het bestuur van Leefbaar Nederland draagt Pim Fortuyn voor als lijsttrekker voor de Tweede Kamerverkiezingen van 15 mei 2002.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I173313.php : benaderd 11 februari 2026), "Adrianus van Bijsterveldt (1926-2001)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.