23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
Trouwdag 2 mei 1934
De temperatuur op 2 mei 1934 lag tussen 9,7 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
1 april » Bonnie en Clyde vermoorden twee jonge highway patrol-agenten nabij Grapevine (Texas).
28 april » Oprichting van de Liechtensteinse voetbalbond.
28 mei » In Canada wordt de Dionne-vijfling geboren.
3 juni » Anton Mussert wordt door Benito Mussolini in audiëntie ontvangen.
18 augustus » Karel Kaers wordt in Leipzig de jongste wereldkampioen wielrennen ooit.
22 oktober » De beruchte bankrover Charles Arthur "Pretty Boy" Floyd wordt neergeschoten door FBI-agenten in East Liverpool.
Dag van overlijden 22 april 1971
De temperatuur op 22 april 1971 lag tussen 9,0 °C en 22,2 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,6 uur zonneschijn (32%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I171595.php : benaderd 15 oktober 2026), "Maria van Besouw (1896-1971)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.