De temperatuur op 22 juli 1908 lag tussen 8,6 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
1 februari » Koning Karel I van Portugal en de kroonprins Lodewijk Filips, hertog van Braganza worden in Lissabon vermoord door republikeinen.
1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
19 juli » Oprichting in Manchester van de wereldzwembond Fédération Internationale de Natation Amateur (FINA).
25 juli » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub LASK Linz.
5 oktober » Oostenrijk-Hongarije annexeert Bosnië, dat vanaf 1878 een condominium was, bestuurd samen met het Ottomaanse Rijk.
24 november » Stranding van de Fernando bij Terschelling, zes doden. Van de zeventien opvarenden kunnen er veertien man worden gered, maar ook drie redders komen om.
Dag van overlijden 21 februari 1979
De temperatuur op 21 februari 1979 lag tussen -3,3 °C en -0,8 °C en was gemiddeld -2,7 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
29 januari » Brenda Ann Spencer schiet twee volwassenen en acht kinderen neer, naar eigen zeggen omdat ze "op maandag wat leven in de brouwerij wilde brengen".
22 maart » De Britse ambassadeur Richard Sykes wordt in Den Haag vermoord door IRA-leden.
9 april » Björn Borg lost Jimmy Connors na 84 weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals, nadat de Zweed die positie in 1977 ook al één week in handen heeft gehad.
21 mei » Jimmy Connors verdringt Björn Borg na zes weken als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals.
25 september » Oprichting van de Poolse voetbalclub RKS Radomsko.
21 november » Het Nederlands voetbalelftal dwingt deelname af aan het EK voetbal 1980 door in Leipzig met 3-2 te winnen van de DDR. Het duel wordt ontsierd door rode kaarten voor Tscheu La Ling (Nederland) en Konrad Weise (DDR).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I171045.php : benaderd 7 oktober 2026), "Johanna Maria van Berkel (1908-1979)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.