De temperatuur op 28 december 1920 lag tussen 4,4 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 4,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 januari » Verdrag van de Volkenbond(Covenant of the League of Nations) in werking getreden.
23 januari » Nederland weigert keizer Wilhelm II uit te leveren.
26 maart » This side of paradise, het eerste boek van F. Scott Fitzgerald, verschijnt.
13 mei » De nationale voetbalteams van Italië en Nederland spelen voor het eerst in de geschiedenis tegen elkaar. Het vriendschappelijke duel in Genua eindigt in een 1-1 gelijkspel door treffers van Dé Kessler (0-1) en Enrico Sardi (1-1).
14 augustus » In Antwerpen wordt de zevende editie van de Olympische Zomerspelen geopend.
4 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Bella Vista in de hoofdstad Montevideo.
Trouwdag 5 februari 1944
De temperatuur op 5 februari 1944 lag tussen 2,3 °C en 6,6 °C en was gemiddeld 4,2 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
18 mei » Poolse troepen veroveren het klooster van Monte Cassino.
5 augustus » Tussen Hoogeveen en Beilen wordt een trein beschoten door Amerikaanse vliegtuigen. Er komen 43 mensen om, ongeveer 160 raken gewond.
19 oktober » In Japan ontstaan de Kamikaze, een zelfmoord groep ter verdediging van Japan in de Tweede Wereldoorlog.
27 oktober » Bevrijding van Bergen op Zoom door het Canadese leger.
12 november » Britse bommenwerpers brengen in de Tromsøfjord de Tirpitz tot zinken
16 december » Begin van het Ardennenoffensief. Een V-2-raket treft de Cinema Rex in Antwerpen waarbij 567 mensen omkomen.
Dag van overlijden 24 april 1976
De temperatuur op 24 april 1976 lag tussen 0,6 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 9,1 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
4 januari » De eerste aflevering van Sesamstraat wordt uitgezonden.
5 januari » De eerste uitzending van het radioprogramma Met het Oog op Morgen.
24 maart » Militaire putsch in Argentinië, president Isabel Perón wordt aan de kant gezet, de macht wordt overgenomen door een militaire junta onder leiding van Jorge Videla.
23 april » Black and Blue, elpee van The Rolling Stones, komt uit in Europa. Het is het eerste album waarop gitarist Ron Wood meespeelt als opvolger van Mick Taylor.
21 augustus » De Lange Jan, de 135 meter lange schoorsteen van de voormalige mijn Oranje Nassau I in Heerlen, wordt opgeblazen. De schoorsteen valt verkeerd en beschadigt een leegstaand kantoorgebouw.
8 september » Het Nederlands voetbalelftal verslaat IJsland in Reykjavik met 1-0 in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1978 in Argentinië. Ruud Geels maakt in de 42ste minuut het enige doelpunt. Doelman Jan Ruiter (Anderlecht) maakt zijn debuut voor Oranje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I170913.php : benaderd 13 februari 2026), "Johanna Antonia Bergmans (1920-1976)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.