8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
7 mei » Aleksandr Popov demonstreert radiotelegrafie voor leden van de Russische Sociëteit Natuurkunde en Chemie.
10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
15 december » Oprichting van Eintracht Braunschweig, een Duitse voetbalclub uit Brunswijk.
28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
Dag van overlijden 1 februari 1985
De temperatuur op 1 februari 1985 lag tussen 6,8 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
19 februari » Na een motordefect valt China Airlines-vlucht 006 ruim 9 kilometer naar beneden voordat de piloten het vliegtuig weer onder controle krijgen.
16 maart » Terry Anderson, een journalist van Associated Press, wordt gegijzeld in Beiroet.
10 juli » De Rainbow Warrior, het schip van Greenpeace, wordt door de Franse geheime dienst met twee landmijnen tot zinken gebracht in de haven van Auckland (Nieuw-Zeeland).
3 oktober » De spaceshuttle Atlantis wordt voor het eerst gelanceerd.
17 oktober » Opening van het Sultan Qaboos Sports Complex in Masqat, Oman.
27 december » De Amerikaanse etholoog Dian Fossey wordt met ingeslagen schedel dood aangetroffen in Ruhengeri, een stad in het noorden van Rwanda.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I170693.php : benaderd 8 oktober 2026), "Joannes Wilhelmus van Bergen (1895-1985)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.