De temperatuur op 16 september 1905 lag tussen 1,9 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 1,3 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
7 juni » De unie tussen Noorwegen en Zweden wordt beëindigd. Oscar II van Zweden verklaart dat het voor hem niet mogelijk is om een regering tot stand te brengen, hetgeen zijn koningschap doet eindigen. Noorwegen is vanaf nu een zelfstandig koninkrijk.
14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
19 september » Oprichting van IK Start (Noors: Idrettsklubben Start), een Noorse voetbalvereniging uit Kristiansand.
26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
Trouwdag 3 oktober 1934
De temperatuur op 3 oktober 1934 lag tussen 11,2 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
9 februari » Het eerste kassucces van de Nederlandse geluidsfilm, 'De Jantjes' gaat in première.
23 februari » Leopold III wordt na de dood van zijn vader Albert I koning der Belgen.
2 maart » Peter Fick verbetert in New Haven het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 56,8. Het oude record (57,4) stond sinds 17 februari 1924 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot en collega-zwemmer Johnny Weissmuller.
7 april » Een door een aardverschuiving veroorzaakte tsunami in het Tafjord, Noorwegen, kost aan 40 mensen het leven.
1 mei » Pernis en Hoogvliet gaan op in de gemeente Rotterdam.
9 oktober » Moord op koning Alexander I van Joegoslavië in Marseille tijdens een staatsbezoek aan Frankrijk. Ook de Franse minister van buitenlandse zaken Louis Barthou komt bij de aanslag om het leven.
Dag van overlijden 15 december 1974
De temperatuur op 15 december 1974 lag tussen 3,9 °C en 7,3 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,9 uur zonneschijn (12%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
23 januari » Bij een schoolbrand in een internaat in het Belgische Heusden komen 23 jongens van de leeftijd van 12 tot 15 jaar om het leven. Zie Internaatsbrand Heusden-Zolder.
24 januari » Opening van de tiende editie van de Gemenebestspelen, die ditmaal werden gehouden in Christchurch met de deelname van 1276 atleten afkomstig uit 38 landen.
13 februari » Twee monorailvoertuigen van de Walt Disney World Monorail botsen op elkaar.
13 april » Gerrie Knetemann wint de negende editie van de Amstel Gold Race.
15 mei » Verkiezing van Walter Scheel tot vierde bondspresident van West-Duitsland.
24 juli » Portugal creëert de grondwettelijke mogelijkheid om onafhankelijkheid te verlenen aan de kolonies.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I168513.php : benaderd 6 oktober 2026), "Franciscus Cornelis van Beek (1905-1974)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.