De temperatuur op 12 november 1923 lag tussen -5,2 °C en 5,5 °C en was gemiddeld 1,2 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 2,6 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
2 februari » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Siberië in de Sovjet-Unie tot Bisdom Vladivostok.
4 april » Officiële opening van het Wilhelminakanaal.
23 mei » Oprichting van Sabena, de nationale luchtvaartmaatschappij van België.
4 juni » Moord op de Spaanse kardinaal Juan Soldevilla y Romero, aartsbisschop van Zaragoza.
6 oktober » In Vught wordt de Vughtse Mixed Hockey & Cricket Club MOP opgericht.
16 oktober » The Walt Disney Company wordt opgericht door Walt Disney en zijn broer Roy Disney.
Trouwdag 28 november 1953
De temperatuur op 28 november 1953 lag tussen 4,7 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 3,5 uur zonneschijn (43%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
1 februari » Watersnood; Nederlandse, Belgische en Engelse zeedijken breken door bij een stormvloed: 1835 doden.
12 maart » De Watersnoodwedstrijd tussen Frankrijk en een elftal van Nederlandse voetbalprofs in het buitenland lokt zesduizend Nederlanders naar het Parc de Princes in Parijs. Het initiatief is van Theo Timmermans en Bram Appel. De 'verloren' generatie wint met 2-1.
26 maart » Jonas Salk maakt het bestaan van zijn vaccin tegen polio wereldkundig.
30 maart » Albert Einstein publiceerde voor de laatste keer een herziene unificatietheorie.
1 april » Het Paraguayaans voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de finale met 3-2 te winnen van titelhouder Brazilië.
26 juli » Fidel Castro, Cubaanse revolutionair valt de Moncada barakken aan, en lost daarmee het startschot voor de Cubaanse revolutie.
Dag van overlijden 18 september 1984
De temperatuur op 18 september 1984 lag tussen 11,0 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 1,8 uur zonneschijn (14%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » Iran brengt vijf Irakese schepen voor Bandar Khomeini tot zinken.
24 januari » De eerste Apple Macintosh is te koop.
11 mei » De voorlopig laatste aardeovergang gezien vanaf Mars. De eerstvolgende vindt plaats op 10 november 2084
1 juni » In de Efteling wordt de attractie Carnaval Festival geopend.
14 november » Opnieuw tegenslag voor het Nederlands voetbalelftal, want ook het tweede duel in de WK-kwalificatiereeks gaat verloren. In Wenen wint Oostenrijk door een late eigen treffer van Michel Valke.
14 december » In Karachi eindigt de Nederlandse hockeyploeg als vierde bij het toernooi om de Champions Trophy.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I165428.php : benaderd 12 oktober 2026), "Josephus Adrianus Baijens (1923-1984)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.