De temperatuur op 6 augustus 1919 lag tussen 10,2 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 8,8 uur zonneschijn (58%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
21 juli » Anthony Fokker sticht in Amsterdam zijn eigen vliegtuigfabriek.
11 augustus » Friedrich Ebert, de eerste president van de nieuwe Duitse Republiek tekent de grondwet: de Weimarrepubliek is een feit.
14 augustus » Oprichting van de Poolse voetbalclub Ruch Radzionków.
10 september » Oostenrijk en de geallieerden tekenen een verdrag waarin de onafhankelijkheid van Polen, Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Joegoslavië wordt erkend.
28 september » Nederland krijgt algemeen kiesrecht (m/v) door inwerkingtreding van de initiatiefwet-Marchant ("de Wet-Jacobs")
22 december » 250 linkse Amerikanen, onder wie de anarchistische voorvrouw Emma Goldman, worden naar Rusland gedeporteerd.
Trouwdag 10 juli 1945
De temperatuur op 10 juli 1945 lag tussen 14,7 °C en 25,7 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
2 januari » De Duitse stad Neurenberg wordt gebombardeerd door de Geallieerden. Negentig procent van de oude stadskern wordt verwoest.
7 maart » Bij Woeste Hoeve vindt een aanslag op commissaris-generaal Rauter plaats; als represaille worden 250 mensen gefusilleerd.
30 maart » Tweede Wereldoorlog: Russische troepen vallen Oostenrijk binnen en bezetten Wenen. Canadese troepen die enkele dagen eerder bij Rees de Rijn zijn overgestoken, passeren bij de Achterhoek de Duits-Nederlandse grens waarmee de bevrijding van Oost-en Noord-Nederland begint.
27 april » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Politehnica Iaşi.
29 april » Oprichting van het Algemeen Belgisch Vakverbond (ABVV).
9 augustus » WO II: De tweede Amerikaanse atoombom valt op de Japanse stad Nagasaki. Hierbij vallen 40.000 doden.
Dag van overlijden 24 maart 2003
De temperatuur op 24 maart 2003 lag tussen 0,5 °C en 20,3 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 9,1 uur zonneschijn (73%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
11 maart » De eerste achttien rechters van het Internationaal Strafhof in Den Haag worden beëdigd.
4 april » Vodou wordt officieel erkend als godsdienst in Haïti.
21 april » De hockeysters van HC Rotterdam winnen op eigen terrein de Europacup II door in de finale het Russische Sintez Dzerjinsk met 5-2 te verslaan. In Spanje winnen de mannen van Amsterdam eveneens de Europacup II, ten koste van het Duitse Der Club an der Alster.
27 mei » Beëdiging van het kabinet-Balkenende II in Nederland.
2 juli » Vancouver krijgt de Olympische Winterspelen 2010 toegewezen.
12 december » Het Inspraakorgaan Chinezen (IOC) wordt geïnstalleerd in Den Haag.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I162264.php : benaderd 5 oktober 2026), "Jacoba Maria van Amelsfoort (1919-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.