De temperatuur op 20 november 1936 lag tussen -1,5 °C en 5,3 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 4,4 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
17 juli » Begin van de Spaanse Burgeroorlog met een muiterij in Marokko.
5 oktober » Totstandkoming van de eerste communicatie via coax-kabel, tussen New York en Philadelphia.
25 oktober » Duitsland en Italië sluiten een bondgenootschap, de zogenaamde As Rome-Berlijn.
31 oktober » Eerste poging een raket te lanceren op het Jet Propulsion Laboratory.
23 november » Het eerste nummer van het tijdschrift Life wordt uitgebracht.
21 december » Muhammad Ali Bey al-Abid treedt af als president van Syrië.
Dag van overlijden 20 augustus 2010
De temperatuur op 20 augustus 2010 lag tussen 14,3 °C en 27,6 °C en was gemiddeld 20,7 °C. Er was 10,2 uur zonneschijn (71%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
26 januari » Het Nederlandse bedrijf Spyker neemt de failliete Zweedse autofabriek Saab over van het noodlijdende Amerikaanse concern General Motors.
27 januari » In Roemenië loopt het dodental vanwege de extreme kou op tot 44. De temperaturen zijn gedaald tot 35 graden onder nul, net boven het record.
28 april » De Nederlandse voetbalclub SC Veendam vraagt faillissement aan.
12 mei » Afriqiyah Airways-vlucht 771 stort neer in de Libische hoofdstad Tripoli. Het toestel afkomstig uit Zuid-Afrika had 104 mensen aan boord. 103 mensen komen om. Eén Nederlandse jongen van 9 jaar overleeft de crash.
3 juni » In het vredegerecht bij het Justitiepaleis in Brussel schiet een man tijdens de zitting een vrederechter en een griffier dood. Nog dezelfde avond wordt de dader opgepakt aan het Warandepark in Brussel.
27 juni » Een overvolle bus stort in een bergachtig gebied van Bolivia van een brug. Daardoor komen zeker 28 mensen om en raken 44 anderen gewond.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I160559.php : benaderd 10 oktober 2026), "Adrianus Cornelius "Janus" Aerts (1936-2010)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.