De temperatuur op 13 april 1923 lag tussen 7,1 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 8,3 mm neerslag. Er was 6,4 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
5 april » Firestone Tire and Rubber Company in Ohio begint met de productie van luchtbanden.
13 april » Kurt Schwitters houdt in de bovenzaal van Hotel Phoenix te Drachten de laatste DaDa-bijeenkomst ter wereld.
13 mei » Zaligverklaring van Robertus Bellarminus (1542-1621), Italiaans theoloog en kardinaal.
7 september » Op een internationaal politiecongres in Wenen wordt besloten tot de oprichting van Interpol.
8 november » In München vindt de Bierkellerputsch plaats onder leiding van Adolf Hitler.
9 november » Bierkellerputsch / Hitlerputsch in München, eerste en mislukte poging van Adolf Hitler en zijn nazi's om de macht in Duitsland te grijpen (in de nacht van 8 op 9 november).
Dag van overlijden 20 augustus 1981
De temperatuur op 20 augustus 1981 lag tussen 11,6 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 9,9 mm neerslag gedurende 5,9 uur. Er was 4,0 uur zonneschijn (28%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
5 januari » De eerste uitzending van het NOS Jeugdjournaal, gepresenteerd door Leontien Ceulemans.
1 juli » In Nijmegen splitsen de amateurs van SC NEC zich af van de betaald voetbal organisatie N.E.C..
28 juli » Een aardbeving met een kracht van 7,3 op de schaal van Richter treft de provincie Kerman in Iran; tussen de vier- en achtduizend mensen komen om het leven.
1 september » Willy Jansen (PSV), Ruud Gullit (Haarlem), Wim Kieft (Ajax) en Frank Rijkaard (Ajax) maken hun debuut voor het Nederlands voetbalelftal, dat in een oefenwedstrijd in Zürich met 2-1 verliest van Zwitserland. John Metgod maakt de enige treffer voor Oranje.
2 oktober » De film Healthy gebruikt als eerste computerfiguranten.
18 november » Het Nederlands voetbalelftal wordt uitgeschakeld voor het WK voetbal 1982. Frankrijk is in het Parc des Princes met 2-0 te sterk. Michel Platini en Didier Six scoren na rust. Johan Neeskens (49ste) en John Rep (42ste) spelen hun laatste interland voor Oranje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I160387.php : benaderd 21 oktober 2026), "Petronella Elisabeth Adriaensen (1923-1981)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.