De temperatuur op 16 januari 1907 lag tussen 5,1 °C en 7,0 °C en was gemiddeld 5,7 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
19 mei » Oprichting van de Finse voetbalbond, de Suomen Palloliitto.
2 juni » In Peking gaan vijf auto's van verschillend fabricaat van start voor een race Peking-Parijs.
19 juni » Oprichting van de Finse voetbalclub HJK Helsinki.
8 september » Encycliek Pascendi Dominici Gregis van paus Pius X over de leerstellingen van het modernisme.
17 oktober » De Scheveningse bomschuit Clara Johanna (SCH 1) loopt tijdens een zware storm op een zandbank voor de kust van Terschelling; er vallen 8 doden.
13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
Dag van overlijden 5 januari 1981
De temperatuur op 5 januari 1981 lag tussen 0,2 °C en 4,5 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
5 juni » Dr. Michael Gottlieb geeft de eerste beschrijving van het ziektebeeld van aids.
30 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Monaco tot aartsbisdom Monaco.
3 augustus » John McEnroe lost de Zweed Björn Borg voor de vierde keer af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals. De Amerikaan houdt ditmaal 58 weken stand.
12 augustus » IBM lanceert een nieuw kantoor- en consumentenproduct: de PC.
10 oktober » In Bonn houden 200.000 à 300.000 betogers tegen kernwapens de grootste demonstratie uit de geschiedenis van de Duitse Bondsrepubliek
30 oktober » Lancering van Venera 13, het eerste ruimtetuig dat kleurenfoto's maakt van het oppervlak van Venus.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I159430.php : benaderd 15 oktober 2026), "Franciscus Adrianus van den Ackerveken (1907-1981)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.