Stamboom Eijsermans » Wilhelmus van den Boer (-1866)

Persoonlijke gegevens Wilhelmus van den Boer 

  • Hij is geboren.
  • Hij werd gedoopt op 12 april 1804 in Hilvarenbeek.
    Getuige: Antonius/Peis/
    Getuige: Maria/van den Boer
    ROLE zoon
    DATE 12 APR 1804
    PAGE Pg.46
    -----------------------
    Doopakte Wilhelmus van den Boer 12-04-1804 Hilvarenbeek

    GemeenteHilvarenbeek
    Brontypeboek
    Archiefnummer454
    ArchiefnaamDoop-, trouw- en begraafboeken van Hilvarenbeek 1587-1839
    Deelnummer6
    Bronnaamdoopboek
    RegisternaamInv.nr. 06 - Hilvarenbeek - doopboek 1797-1810 (rooms-katholieke parochie)
    Periode register1797-1810
    Pagina46
    PlaatsHilvarenbeek
    Datum12-04-1804

    KindWilhelmus van den Boer
    Geslachtm

    VaderNicolaus van den Boer

    MoederCatharina Coppens
  • Hij is gedoopt.
  • Hij is overleden op 2 februari 1866 in Tilburg.
    Overlijdensakte Wilhelmus van den Boer Tilburg

    GemeenteTilburg
    Brontypeboek
    Archiefnummer16
    RegisternaamOverlijdensregister 1866
    CodeTLB_O_1866
    Periode register1866
    Aktenummer51

    OverledeneWilhelmus van den Boer
    GeboorteplaatsHilvarenbeek
    Plaats overlijdenTilburg
    Datum overlijden02-02-1866
    Geslachtm
    Leeftijd61 jaar

    RelatieJohanna Gertruda Becx

    VaderNicolaas van den Boer

    MoederCatharina Coppens
  • Een kind van Nicolaus van den Boer en Anna Catharina Coppens
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 september 2014.

Gezin van Wilhelmus van den Boer

Hij is getrouwd met Johanna Gertruda Becx.

Zij zijn getrouwd op 18 september 1834 te Tilburg.

Huwelijksakte Wilhelmus van den Boer 18-09-1834 Tilburg

GemeenteTilburg
Brontypeboek
Archiefnummer16
ArchiefnaamAmbtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaamhuwelijksregisters
RegisternaamHuwelijksregister 1834
CodeTB_H_1834
Periode register1834
Aktenummer94
PlaatsTilburg
Datum18-09-1834

BruidegomWilhelmus van den Boer
GeboorteplaatsHilvarenbeek
Leeftijd30 jaar

BruidJohanna Gertruda Becx
GeboorteplaatsMoergestel
Leeftijd41 jaar

Vader bruidegomNicolaas van den Boer

Moeder bruidegomCatharina Coppens

Vader bruidCasparus Becx

Moeder bruidJohanna van Poppel

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmus van den Boer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmus van den Boer

Wilhelmus van den Boer
-1866

1834

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 april 1804 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1804: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Einde van de Franse overheersing in Haïti. Haïti wordt de eerste zwarte republiek en het tweede onafhankelijke land in Noord-Amerika na de Verenigde Staten.
    • 14 maart » Johann Strauss sr., Oostenrijks componist († 1849)
    • 18 mei » Napoleon Bonaparte wordt bij senaatsbesluit uitgeroepen tot keizer.
    • 11 juli » In een duel doodt de Amerikaanse vicepresident Aaron Burr de minister van Financiën, Alexander Hamilton.
    • 23 november » Tijdens het verblijf van paus Pius VII in Lyon, onderweg naar de kroning van Napoleon in Parijs, sterft zijn reisgenoot kardinaal Stefano Borgia.
    • 2 december » In de Notre-Dame van Parijs wordt Napoleon Bonaparte tot keizer gekroond. Hij is de eerste Franse keizer in duizend jaar.
  • De temperatuur op 18 september 1834 lag rond de 25,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1834: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De Duitse Zollverein treedt in werking. Deze economische vereniging is de eerste aanzet tot de Duitse eenheid.
    • 27 mei » Heroprichting van het Bisdom Brugge in België, dat eerder bestond van 1559-1801.
    • 14 juni » Isaac Fischer, Jr. verkrijgt vier patenten voor schuurpapier.
    • 14 oktober » Onder leiding van Hendrik de Cock scheiden de Gereformeerden zich af van de Hervormde Kerk.
    • 27 november » Uitvinding van de elektromotor, door Thomas Davenport.
    • 3 december » Oprichting van het Bisdom Ceylon.
  • De temperatuur op 2 februari 1866 lag rond de 11,8 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 27 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
    • 31 oktober » Première van Jacques Offenbachs 'Pariser Leben'.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Boer


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I15828.php : benaderd 25 december 2025), "Wilhelmus van den Boer (-1866)".