Stamboom Eijsermans » Franciscus "Francis" van der Vrande (1785-????)

Persoonlijke gegevens Franciscus "Francis" van der Vrande 

  • Roepnaam is Francis.
  • Hij werd gedoopt op 6 september 1785 in Aarle-Rixtel.
    KindFranciscus van de Vrande
    GeslachtMan
    Datum doop06-09-1785
    Plaats doopAarle-Rixtel
    VaderPaulus van de Vrande
    MoederMaria van Beek
    GetuigeAnna Maria van de Vrande
    GetuigeJoannes van Beek
    DeelRooms-Katholiek doopboek 1782-1810
    PlaatsAarle-Rixtel
    Toegangsnr.8003
    Inv.nr.3
    Folio/pagina19
    ReligieRK
    DiversenAarle
  • Een kind van Paulus van de Vrande en Maria van Beek
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 juli 2018.

Gezin van Franciscus "Francis" van der Vrande

Hij is getrouwd met Johanna Maria van den Eijnde.

Zij zijn getrouwd op 2 augustus 1812 te Sint-Oedenrode.

BruidegomFranciscus van de Vrande
GeboorteplaatsAarle-Rixtel
Geboortedatum06-09-1785
Vader bruidegomPoulus van de Vrande
Moeder bruidegomMaria Beek
BruidJoanna Maria van den Eijnde
GeboorteplaatsGeldrop
Geboortedatum01-12-1794
Vader bruidHenricus van den Eijnde
Moeder bruidJoanna Melchiors
Datum huwelijk02-08-1812
PlaatsSint-Oedenrode
BronHuwelijksregister Sint-Oedenrode 1812
Toegangsnr.50
Inv.nr.5521
Aktenummer115

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus "Francis" van der Vrande?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Franciscus "Francis" van der Vrande

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Franciscus van der Vrande

Maria van Beek
± 1754-????

Franciscus van der Vrande
1785-????

1812

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 september 1785 lag rond de 18,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1785: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Het eerste exemplaar van The Daily Universal Register (het latere The Times) wordt gepubliceerd.
    • 14 februari » Paus Pius VI creëert veertien nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Imola Gregorio Barnaba Chiaramonti.
    • 23 mei » Uitvinding van de bifocale bril door Benjamin Franklin.
  • De temperatuur op 2 augustus 1812 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
    • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
    • 22 juli » Britse troepen onder leiding van de Hertog van Wellington verslaan de Fransen bij Salamanca in Spanje.
    • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
    • 16 augustus » Voor het eerst wordt de berg Finsteraarhorn in Zwitserland beklommen.
    • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.

Over de familienaam Van der Vrande


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I148970.php : benaderd 27 december 2025), "Franciscus "Francis" van der Vrande (1785-????)".