Stamboom Eijsermans » Gijsbert Wouter Bijleveld (1830-1888)

Persoonlijke gegevens Gijsbert Wouter Bijleveld 

  • Hij is geboren op 24 september 1830 in Utrecht.

    Waarschuwing Let op: Leeftijd bij trouwen (3 oktober 1958) lag boven de 90 jaar (128).

    Geboorteakte Utrecht 25 september 1830
    Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 697
    Gemeente: Utrecht
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 1128
    Aangiftedatum: 25-09-1830

    kind
    Naam: Gijsbert Wouter Bijleveld
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 24-09-1830
    Geboorteplaats: Utrecht
    vader
    Naam: Hendricus Bijleveld

    moeder
    Naam: Neeltje van Soest
  • Hij is overleden op 21 februari 1888 in Utrecht, hij was toen 57 jaar oud.

    Fout Let op: Overleden (21 februari 1888) voor huwelijk (3 oktober 1958).

    Overlijdensakte Utrecht 23 februari 1888
    Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 464
    Gemeente: Utrecht
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 418
    Aangiftedatum: 23-02-1888

    overledene
    Naam: Gijsbert Wouter Bijleveld
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 21-02-1888
    Leeftijd: 57
    Overlijdensplaats: Utrecht
    vader
    Naam: Hendricus Bijleveld

    moeder
    Naam: Neeltje van Soest
    partner
    Naam: Petronella Johanna Dorlas
    Relatie: gehuwd met

    nadere informatie
    eerder weduwnaar van Elsje de Goede
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 augustus 2012.

Gezin van Gijsbert Wouter Bijleveld

(1) Hij is getrouwd met Elsje de Goede.

Zij zijn getrouwd op 19 november 1856 te Utrecht, hij was toen 26 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Het Utrechts Archief
Algemeen Toegangnr: 481
Inventarisnr: 964
Gemeente: Utrecht
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 390
Datum: 19-11-1856
Bruidegom Gijbert Wouter Bijleveld
Leeftijd: 26
Geboorteplaats: Utrecht
Bruid Elsje de Goede
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Utrecht
Vader bruidegom Hendricus Bijleveld
Moeder bruidegom Neeltje van Soest
Vader bruid Cornelis de Goede
Moeder bruid Geertruij van Gorcom

Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Petronella Johanna Dorlas.

Zij zijn getrouwd op 3 oktober 1958 te Gilze en Rijen.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gijsbert Wouter Bijleveld?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Gijsbert Wouter Bijleveld

Gijsbert Wouter Bijleveld
1830-1888

(1) 1856
(2) 1958

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 september 1830 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1830: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,6 miljoen inwoners.
    • 18 mei » Het dorp Gendringen in de Achterhoek wordt door een grote brand grotendeels in de as gelegd.
    • 5 juli » Frankrijk valt Algerije binnen.
    • 31 juli » Koning Karel X van Frankrijk wordt gedwongen tot troonsafstand en vlucht naar het buitenland.
    • 25 augustus » De opvoering van de opera La muette de Portici van Daniel Auber in de Brusselse Koninklijke Muntschouwburg mondt uit in rellen: Belgische separatisten komen in opstand tegen koning Willem I.
    • 4 oktober » België heeft de troepen van Koning Willem I verjaagd en roept de onafhankelijkheid uit bij monde van het Voorlopig Bewind.
    • 16 oktober » De Nederlandse kroonprins Willem van Oranje proclameert de onafhankelijkheid van België
  • De temperatuur op 3 oktober 1958 lag tussen 8,4 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 7,9 uur zonneschijn (69%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1958: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,1 miljoen inwoners.
    • 22 januari » Resolutie 127 Veiligheidsraad Verenigde Naties betreffende het Arabisch-Israëlisch conflict wordt aangenomen.
    • 3 februari » Oprichting van de Benelux. Het verdrag tussen België, Nederland en Luxemburg werd getekend in Den Haag.
    • 14 maart » Prins Albert II van Monaco
    • 2 augustus » Opening van het Ulrich-Haberland-Stadion, een voetbalstadion in de Duitse stad Leverkusen.
    • 10 augustus » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Schiedam haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op 1.01,2.
    • 1 december » De Centraal-Afrikaanse Republiek wordt onafhankelijk van Frankrijk
  • De temperatuur op 21 februari 1888 lag rond de -3,8 °C. De winddruk was 46 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
    • 31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
    • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
    • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
    • 9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
    • 23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bijleveld


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I14857.php : benaderd 14 februari 2026), "Gijsbert Wouter Bijleveld (1830-1888)".