Stamboom Eijsermans » Cornelis Vermetten (± 1811-1892)

Persoonlijke gegevens Cornelis Vermetten 

  • Hij is geboren rond 1811 in Alphen en Riel.
  • Hij is overleden op 8 mei 1892 in Alphen en Riel.
    Overlijdensakte Cornelus Vermetten Alphen en Riel
    Gemeente Alphen en Riel
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1892
    Code ALRL_O_1892
    Periode register 1892
    Aktenummer 27

    Overledene Cornelus Vermetten
    Geboorteplaats Alphen en Riel
    Plaats overlijden Alphen en Riel
    Datum overlijden 08-05-1892
    Geslacht m
    Leeftijd 81

    Relatie Antonia Kanters

    Vader Hubertus Vermetten

    Moeder Maria Vaerten
  • Een kind van Hubertus Vermetten en Maria Vaarten
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 juli 2011.

Gezin van Cornelis Vermetten

Hij is getrouwd met Antoinette Kanters.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1840 te Gilze en Rijen.

Huwelijksakte Cornelis Vermetten 16-05-1840 Gilze en Rijen
Gemeente Gilze en Rijen
Brontype boek
Registernaam Huwelijksregister 1840
Code GZRI_H_1840
Periode register 1840
Aktenummer 13
Plaats Gilze en Rijen
Datum 16-05-1840

Bruidegom Cornelis Vermetten
Geboorteplaats Alphen en Riel
Leeftijd 29

Bruid Antonetta Kanters
Geboorteplaats Gilze en Rijen
Leeftijd 28

Vader bruidegom Hubertus Vermetten

Moeder bruidegom Maria Vaerten

Vader bruid Jan Baptist Kanters

Moeder bruid Adriana van der Ven

Kind(eren):

  1. Hubertus Vermetten  1843-1912 
  2. Adriana Maria Vermetten  ± 1846-1905
  3. Antonie Vermetten  1858-1948 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Vermetten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Vermetten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Vermetten

Peter Vaarten
± 1750-< 1783
Cornelia Jan Brock
± 1750-????
Hubertus Vermetten
± 1767-1841
Maria Vaarten
1777-1861

Cornelis Vermetten
± 1811-1892

1840

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 mei 1840 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig onweer. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1840: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 april » De Republiek Los Altos wordt geannexeerd door Guatemala.
    • 6 mei » In het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland verschijnen de eerste postzegels ter wereld.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch Vicariaat Limburg in Nederland.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Luxemburg.
    • 7 oktober » Koning Willem I doet afstand van de troon.
    • 15 december » De resten van Napoleon Bonaparte worden bijgezet in de Invalides.
  • De temperatuur op 8 mei 1892 lag rond de 10,5 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Opening van Ellis Island, de plek waar alle immigranten de Verenigde Staten van Amerika binnenkomen.
    • 27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
    • 3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
    • 7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
    • 7 juli » De Nederlander Janus Ooms wint als eerste niet-Britse roeier de Diamond Sculls in Henley, het officieuze wereldkampioenschap.
    • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Vermetten


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I144887.php : benaderd 27 december 2025), "Cornelis Vermetten (± 1811-1892)".