Stamboom Eijsermans » Johannes Cornelis Vermeer (1875-1953)

Persoonlijke gegevens Johannes Cornelis Vermeer 


Gezin van Johannes Cornelis Vermeer

(1) Hij is getrouwd met Adriana Langenberg.

Zij zijn getrouwd op 17 oktober 1900 te Tilburg, hij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Anna Maria de Beer.

Zij zijn getrouwd op 25 oktober 1916 te Tilburg, hij was toen 41 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Cornelis Vermeer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Cornelis Vermeer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Cornelis Vermeer

Cornelis Vermeer
± 1809-1849

Johannes Cornelis Vermeer
1875-1953

(1) 1900
(2) 1916

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 februari 1875 lag rond de -3,2 °C. De winddruk was 9 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
  • De temperatuur op 25 oktober 1916 lag tussen 6,0 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 9 maart » Duitsland verklaart de oorlog aan Portugal.
    • 10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
    • 1 juli » Eerste Wereldoorlog: eerste dag van de Slag aan de Somme. Op deze dag komen 20.000 soldaten van het Britse leger om, en raken 40.000 gewond. Het einde van de slag is in november.
    • 20 juli » De Slag bij Fromelles vond plaats op 19 en 20 juli. In de Australische geschiedenis staat de slag geboekt als de bloedigste 24 uren van Australië. Meer dan 5500 Australiërs kwamen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd waren nabij Fromelles.
    • 19 september » De Luchthaven Schiphol wordt geopend als militaire vliegbasis.
    • 18 november » De slag aan de Somme eindigt.
  • De temperatuur op 25 juli 1953 lag tussen 11,2 °C en 27,3 °C en was gemiddeld 20,0 °C. Er was 13,5 uur zonneschijn (85%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
    • 1 februari » De Nederlandse schaatser Kees Broekman wordt in Hamar Europees schaatskampioen.
    • 29 april » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Denemarken tot Bisdom Kopenhagen.
    • 15 mei » Oprichting van het commerciële Venezolaans televisienetwerk Radio Caracas Television.
    • 29 juni » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Koeweit .
    • 22 oktober » Laos wordt onafhankelijk van Frankrijk.
    • 1 december » Hugh Hefner geeft het eerste nummer van Playboy uit. De oplage bedraagt 70.000 exemplaren.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Vermeer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Vermeer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Vermeer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Vermeer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I144564.php : benaderd 6 oktober 2026), "Johannes Cornelis Vermeer (1875-1953)".