De temperatuur op 20 augustus 1909 lag tussen 14,4 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 3,0 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
15 januari » De (Koninklijke) Vereniging De Friesche Elf Steden wordt opgericht.
18 april » Jeanne d'Arc wordt in Rome zalig verklaard.
25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
15 augustus » Oprichting van voetbalclub VUC in Den Haag.
7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
Trouwdag 27 april 1936
De temperatuur op 27 april 1936 lag tussen 5,2 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
22 februari » Drie Hongaars-Nederlandse zussen nemen in Italië hun eerste lied Guarany Guaranà op als het Trio Lescano.
1 maart » De bouw van de Amerikaanse Hooverdam wordt afgerond.
16 juni » In Nijmegen wordt de Waalbrug, destijds langste boogspanningbrug van Europa, geopend door koningin Wilhelmina.
1 augustus » Het voormalige paleis van koning Willem II in Tilburg, wordt nadat het ruim 70 jaar als Rijks-HBS is gebruikt, na een grondige renovatie, door burgemeester Frans Vonk de Both in gebruik genomen als het stadhuis van Tilburg, en wordt bekend als het Paleis-Raadhuis.
14 augustus » Oprichting van de Georgische voetbalclub Lokomotivi Tbilisi.
Dag van overlijden 10 maart 1974
De temperatuur op 10 maart 1974 lag tussen -0,5 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 3,3 °C. Er was 7,6 uur zonneschijn (66%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
14 juni » De allereerste rode kaart in het voetbal wordt uitgereikt aan de Chileen Carlos Caszely op het WK.
1 juli » Beëdiging van Walter Scheel als vierde bondspresident van West-Duitsland.
31 augustus » Het laatste nummer van het dagblad De Tijd verschijnt. Het blad wordt voortgezet als weekblad.
31 augustus » President Hugo Banzer van Bolivia trekt zijn ontslagaanvraag in op verzoek van de strijdkrachten.
1 december » Een Boeing 727 verongelukt in slecht weer bij Washington Dulles International Airport. Alle 92 inzittenden komen om.
Dag van begraven 13 maart 1974
De temperatuur op 13 maart 1974 lag tussen -2,4 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,3 uur zonneschijn (28%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
12 februari » Aleksandr Solzjenitsyn wordt door de Sovjet-Unie zijn staatsburgerschap ontnomen en uitgewezen.
25 april » In Portugal maakt de Anjerrevolutie een eind aan vijftig jaar dictatuur.
6 mei » Aftreden van Willy Brandt als bondskanselier van West-Duitsland.
3 juni » John Newcombe lost Ilie Năstase na veertig weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofs.
3 juli » Het Nederlands voetbalelftal wint met 2-0 van Brazilië bij het WK voetbal 1974 in West-Duitsland. Johan Neeskens en Johan Cruijff scoren in Dortmund.
25 september » In de tweede interland sinds het WK 1974 wint het Nederlands voetbalelftal in Helsinki met 3-1 van Finland in de kwalificatiereeks voor het Europees kampioenschap voetbal 1976. Johan Cruijff scoort tweemaal, nadat Timo Rahja de thuisploeg na zestien minuten op voorsprong heeft gezet.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I144063.php : benaderd 3 oktober 2026), "Anna Adriana "Anna" Verhulst (1909-1974)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.