De temperatuur op 5 juni 1892 lag rond de 14,8 °C. Er was 1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
7 juli » De Nederlander Janus Ooms wint als eerste niet-Britse roeier de Diamond Sculls in Henley, het officieuze wereldkampioenschap.
18 december » Wereldpremière van De notenkraker van Tsjaikovski in het Mariinskitheater te Sint-Petersburg.
Trouwdag 24 augustus 1921
De temperatuur op 24 augustus 1921 lag tussen 7,8 °C en 23,2 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 11,9 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 januari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SV Ommoord.
8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
15 maart » Stichting van de Poolse voetbalclub Raków Częstochowa.
1 mei » De gemeente Veldhoven ontstaat uit drie vroegere dorpen.
24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
11 juli » Mongolië wordt onafhankelijk van China.
Dag van overlijden 5 januari 1971
De temperatuur op 5 januari 1971 lag tussen -14,0 °C en -6,3 °C en was gemiddeld -9,0 °C. Er was 5,1 uur zonneschijn (65%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
14 april » De Ierse grensrechter David Barrett raakt bewusteloos als hij in PSV-stadion een bierblikje tegen zijn hoofd krijgt.
26 mei » De laatste begijn van het Begijnhof Amsterdam, Agatha Kaptein, wordt begraven in het Zustergraf van de begraafplaats Barbara in Amsterdam.
19 juli » Het hoogste punt van de South Tower van het World Trade Center in New York wordt bereikt.
17 oktober » Zaligverklaring van Maximiliaan Kolbe (1894-1941), Pools priester en martelaar in Auschwitz, door Paus Paulus VI.
27 oktober » De naam van de Democratische Republiek Congo wordt veranderd in Zaïre.
16 december » Pakistan capituleert; waarna de volgende dag Bangladesh wordt opgericht.
Dag van begraven 8 januari 1971
De temperatuur op 8 januari 1971 lag tussen 0,9 °C en 5,0 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I140966.php : benaderd 8 oktober 2026), "Henricus Cornelis van de Ven (1892-1971)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.