De temperatuur op 12 september 1924 lag tussen 12,4 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 4,6 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 februari » In Carson City in de Amerikaanse staat Nevada wordt voor het eerst een doodvonnis voltrokken met behulp van een gaskamer.
6 april » De fascisten behalen bij parlementsverkiezingen in Italië de absolute meerderheid
16 april » De eerste radio-uitzending via de draadomroep. De Matthäus Passion wordt uitgezonden.
10 mei » J. Edgar Hoover wordt aangesteld als hoofd van het Federal Bureau of Investigation.
30 oktober » Wereldspaardag is 30 oktober 1924 in het leven geroepen op het eerste internationale spaarbankcongres van de Wereldvereniging van Spaarbanken in Milaan, Italië. De dag is bedoeld om mensen wereldwijd bewust te maken van het belang van sparen.
1 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische administratie Estland.
Trouwdag 30 augustus 1949
De temperatuur op 30 augustus 1949 lag tussen 10,3 °C en 22,9 °C en was gemiddeld 17,1 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
2 juli » Pete Felleman presenteert de eerste hitparade op de Nederlandse radio.
22 september » De Sovjet-Unie brengt zijn eerste atoombom tot ontploffing.
1 oktober » Koningin Juliana onthult een monument ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de Razzia van Putten.
1 oktober » Mao Zedong roept te Peking officieel de Volksrepubliek China uit.
15 oktober » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Atlético Bucaramanga.
Dag van overlijden 26 juni 2005
De temperatuur op 26 juni 2005 lag tussen 11,4 °C en 23,3 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 12,6 uur zonneschijn (75%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
4 juli » Project Deep Impact: een ruimteprojectiel slaat in op de komeet Tempel 1.
21 juli » Na de Terroristische aanslagen in Londen van 7 juli 2005, wordt Londen opnieuw opgeschrikt door een reeks explosies van bommen in het openbaar vervoer. Zie Terroristische aanslagen in Londen van 21 juli 2005.
8 augustus » Zwemster Lisbeth Lenton scherpt in Melbourne het wereldrecord op de 100 meter vrije slag kortebaan (25 meter) aan tot 51,91. De mondiale toptijd was met 52,17 in handen van Therese Alshammar.
15 november » Louis Sévèke, Nijmeegs politiek activist, journalist en publicist wordt vermoord in het centrum van Nijmegen.
19 november » Irakoorlog - Een Amerikaanse marinier wordt gedood door een bermbom in Haditha, gevolgd door een massamoord door de mariniers onder de plaatselijke bevolking: 24 Iraakse burgers, waaronder acht kinderen, worden gedood.
25 november » Viervoudig winnaar van de Ronde van Spanje, Roberto Heras, wordt op doping betrapt en gedeclasseerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I138524.php : benaderd 7 oktober 2026), "Henriette Johanna Francisca Maria Tra (1924-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.