De temperatuur op 20 augustus 1907 lag tussen 8,0 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 3,1 mm neerslag. Er was 7,1 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
6 januari » In Rome opent Maria Montessori haar eerste school waar ze haar didactische hervormingsplannen wil verwezenlijken.
16 april » Paus Pius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Désiré-Joseph Mercier.
2 juni » In Peking gaan vijf auto's van verschillend fabricaat van start voor een race Peking-Parijs.
19 juni » Oprichting van de Finse voetbalclub HJK Helsinki.
8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
Trouwdag 27 april 1932
De temperatuur op 27 april 1932 lag tussen 5,1 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 2,7 mm neerslag gedurende 1,5 uur. Er was 7,8 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
1 maart » Amerikaans piloot Charles Lindberghs zoon wordt gekidnapt.
19 maart » Bisschopswijding van Guillaume Lemmens, bisschop-coadjutor van Roermond in Nederland, door aartsbisschop Joannes Jansen van Utrecht.
27 maart » Oprichting van de amateurvoetbalclub VV De Bataven.
10 mei » Het Wilhelmus wordt het Nederlandse volkslied.
5 juli » Antonio de Oliveira Salazar wordt minister-president van Portugal.
2 augustus » Het positron, het antideeltje van het elektron, wordt ontdekt door Carl Anderson.
Dag van overlijden 31 december 1983
De temperatuur op 31 december 1983 lag tussen 2,1 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,6 uur zonneschijn (8%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
9 januari » Griekenland devalueert de drachme met 15,5 procent ten opzichte van de Amerikaanse dollar.
24 februari » Necmettin Erbakan, de belangrijkste orthodox-islamitische politicus in Turkije tot de militaire coup van 1980, wordt door een militaire rechtbank in Ankara tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens "activiteiten tegen de seculiere ideologie van de staat".
18 april » De zwarte Amerikaanse Alice Walker krijgt de Pulitzerprijs voor haar boek The Color Purple.
7 september » Ajax-aanvaller Marco van Basten debuteert voor het Nederlands voetbalelftal in het EK-kwalificatieduel tegen IJsland (3-0).
19 oktober » Benoeming van Henny Bomers tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging en van Joseph Lescrauwaet tot hulpbisschop van Haarlem.
23 oktober » Libanon: Bij een dubbele zelfmoordaanslag wordt het hoofdkwartier van de Amerikaanse en Franse blauwhelmen in Beiroet opgeblazen; 241 Amerikaanse mariniers en 58 Franse parachutisten komen om.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I138067.php : benaderd 16 oktober 2026), "Petronella Timmermans (1907-1983)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.