Stamboom Eijsermans » Cornelis van Beurden

Persoonlijke gegevens Cornelis van Beurden 


    Gezin van Cornelis van Beurden

    Hij is getrouwd met Clasina van Amelsvoort.

    Zij zijn getrouwd op 3 mei 1802 te Tilburg.

    Trouwakte Cornelis van Beurden Tilburg

    GemeenteTilburg
    Brontypeboek
    Archiefnummer15
    ArchiefnaamDoop-, trouw- en begraafboeken van Tilburg 1600-1810
    Deelnummer52
    Bronnaamtrouwboek
    RegisternaamInv.nr. 052 - Tilburg en Goirle - trouwboek 1801-1810 (schepenbank)
    Periode register1801-1810
    Datum trouw wet1802-04-17
    Plaats trouw wetTilburg
    Datum trouw wet1802-05-03

    BruidegomCornelis van Beurden

    BruidClazina van Amelsvoort

    Eerdere vrouw

    Eerdere man

    Kind(eren):

    1. Lucia van Beurden  ± 1796-1873 
    2. Arnold van Beurden  1812-1813
    3. Clasina van Beurden  1814-1828

    Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis van Beurden?
    De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

    Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis van Beurden


    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 3 mei 1802 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1802: Bron: Wikipedia
      • 25 maart » Sluiting van de Vrede van Amiens tussen Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
      • 27 maart » De Vrede van Amiens maakt een einde aan de oorlog tussen Groot-Brittannië en de Franse republiek die begonnen was met de Franse oorlogsverklaring van 1793.
      • 9 augustus » Paus Pius VII creëert één nieuwe kardinaal.

    Over de familienaam Van Beurden


    De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I13637.php : benaderd 26 december 2025), "Cornelis van Beurden".